Téma: webové prohlížeče

 

Zde naleznete tematický výběr článků věnujících se webových prohlížečům. Jejich význam neustále roste, protože jde dost možná o nejpoužívanější typ počítačového programu, s nímž uživatelé pracují dennodenně. Prohlížeče představují vlastně jakousi „bránu do Internetu“, takže z určitého úhlu pohledu jsou dnes důležitější než samotný operační systémem. I proto se sem zařazené články věnují také moderním webovým technologiím jako je HTML 5.

Webové prohlížeče: současní lídři a jejich historie (1/2) (publikováno dne 06. 03. 2013 v 09:35):

Logo - Internet Explorer (MSIE)Webový prohlížeč je dnes jednou z nejdůležitějších softwarových součástí PC. Nový seriál, který připravuji pro server Root.cz, přinese postupně srovnání významných webových prohlížečů z nejrůznějších úhlů pohledu. V pilotním dvojdílném článku se věnuji aktuálnímu rozšíření jednotlivých prohlížečů a historii těch v současnosti nejrozšířenějších. V prvním díle pilotního článku došlo na Internet Explorer a Mozilla Firefox.

Zobrazit celý článek
Bezpečnost prohlížečů ohrožují plug-iny, Mozilla chystá tvrdá opatření (publikováno dne 12. 02. 2013 v 08:54):

Logo - MozillaMozilla ve Firefoxu zablokuje veškeré plug-iny kromě nejnovější verze plug-inu Flash Player. Ostatní půjdou použít až na přání uživatele. Jsou plug-iny technologií jako je Java, Flash a Silverlight nebo plug-in programu Adobe Reader skutečně tak nebezpečné a problémové? Tématu se věnuje ve svém dnešním článku na Lupě.

Zobrazit celý článek
Internet Explorer 10: prohlížeč se dvěma tvářemi (publikováno dne 05. 02. 2013 v 05:14):

Logo - Internet Explorer (MSIE)S Windows 8 přišel i nový webový prohlížeč Internet Explorer 10. S jakými novinkami přichází kromě nové varianty optimalizované pro dotykové ovládání? A pro které starší systémy bude k dispozici? Na tyto otázky naleznete odpověď v mém článku, který publikoval Interval.cz.

Zobrazit celý článek
Rekapitulace: webové prohlížeče v roce 2012 (publikováno dne 10. 01. 2013 v 15:56):

Logo - Google ChromeNa přelomu roku mi na serveru Lupa.cz vyšla dvojice článků Google Chrome i Internet Explorer kralují trhu, Safari to vzdává s MS Windows a Přivítejte Facebooko Chat přímo v browseru či ovládání dotykem rekapitulují to nejdůležitější dění na poli webových prohlížečů za kalendářní rok 2012.

Zobrazit celý článek
Microsoft vylepšuje svou pověst, co se týče bezpečnosti (publikováno dne 09. 11. 2012 v 22:06):

Logo - MicrosoftSpolečnost Kaspersky Lab zveřejnila analytickou zprávu IT Threat Evolution: Q3 2012, která kromě jiných informací přináší i žebříček programů s exploity nejčastěji využívanými chybami za třetí čtvrtletí tohoto roku. Microsoft, navzdory své dlouhodobé pověsti mezi většinou koncových uživatelů, nemá v první desítce žádný svůj produkt.

Zobrazit celý článek
Opera 12.10 přináší podporu SPDY a další zajímavosti (publikováno dne 06. 11. 2012 v 22:48):

Norská společnost Opera Software vydala novou verzi svého prohlížeče Opera pro osobní počítače nesoucí označení 12.10. Přináší některé novinky, které byly dříve slibovány až pro verzi 12.50, na které se nyní usilovně pracuje. Opera 12.10 přináší například podporu multidotykového ovládání pro uživatele počítačů s Windows 7 nebo Windows 8 a multidotykovým displejem.

Zobrazit celý článek
Google Chrome 23 vylepšuje podporu soukromí (publikováno dne 06. 11. 2012 v 18:42):

Logo - Google ChromeČas plyne jako voda v řece po jarním tání, takže už tu máme nový Google Chrome 23. Ten přináší zejména novinky v oblasti ochrany soukromí. Nejzajímavější je podpora technologie Do Not Track, pomocí které mohou uživatelé volitelně webovým stránkám předávat sdělení, že si nepřejí sledovat svůj pohyb napříč weby. Weby resp. jejich provozovatelé však přání uživatelů nemusí respektovat.

Zobrazit celý článek
Brusel se dál angažuje ve válce webových prohlížečů (publikováno dne 25. 10. 2012 v 05:51):

Logo - EU (Evropská unie)Evropská komise oficiálně informovala Microsoft, že nedodržel podmínky dohody týkající se tzv. ballot screen. Bruselští úředníci si po stížnosti norské firmy Opera Software, tvůrce okrajového prohlížeče Opera, vydupali, že Microsoft musí ve Windows XP a vyšších zobrazovat tzv. ballot screen, kde uživatele informuje o možnosti zvolit si vlastní webový prohlížeč a hned několik nejrozšířenějších i nabízí ke stažení.

Zobrazit celý článek
Firefox pro Android a Firefox OS získají filtr nebezpečných webů (publikováno dne 17. 10. 2012 v 18:55):

Logo - Firefox OSMobilní Firefox pro platformu Android ve vývojové verzi již podporuje filtraci podvodných webových stránek nebo stránek šířících malware založenou na průběžně aktualizované černé listině. Firefox pro osobní počítače tuto funkci nabízí již hodně dlouho. Mobilní Firefox by se jí mohl dočkat ve verzi 18, která má přijít počátkem příštího roku.

Zobrazit celý článek
Na Xbox 360 míří aktualizace přinášející Internet Explorer či Xbox SmartGlass (publikováno dne 16. 10. 2012 v 22:37):

Logo - Xbox 360Microsoft dnes začal s distribucí aktualizace firmwaru herní konzole Xbox 360. Postupně se nabídne k instalaci všem majitelům této herní konzole, kteří ji mají připojenou k Internetu. Přináší řadu klíčových novinek, které Xbox 360 výrazně občerstvují. Co nového tedy aktualizace přináší?

Zobrazit celý článek
Chystaný Firefox 17 bude podporován více než rok (publikováno dne 16. 10. 2012 v 18:22):

Logo - FirefoxWebový prohlížeč Mozilla Firefox, jehož vydání je naplánováno na 20. listopad 2012, nabídne podporu delší než jeden rok. Servisní aktualizace tak pro jeho speciální edici s prodlouženou podporou, se kterou je počítáno hlavně k nasazení do firemního IT prostředí,  budou k dispozici i po vydání Firefoxu 18 počátkem příštího roku a dalších verzí. Standardně přitom platí, že s vydáním nové verze končí podpora pro novou verzi.

Zobrazit celý článek
Mozilla Firefox bude i na PC podporovat H.264, MP3 a AAC (publikováno dne 14. 10. 2012 v 23:45):

Mozilla definitivně ustupuje a kodek H.264 pro přehrávání videa za použití patřičné značky z HTML 5 bude podporován i v prohlížeči Firefox pro osobní počítače. Již dříve Mozilla oznámila, že tento kodek bude podporován jejím mobilním prohlížečem pro Android a systémem Firefox OS, jímž vybavené první mobilní telefony se mají objevit na trhu již v úvodu příštího roku.

Zobrazit celý článek
Xbox 360 brzy dostane Internet Explorer a další nové funkce (publikováno dne 14. 10. 2012 v 16:24):

Microsoft začal předplatitelům zábavní sítě Xbox Live zasílat informační e-maily, kde je seznamuje s novinkami, které pro Xbox Live a herní konzoli Xbox 360 v nejbližších dnech uvede. Pro uživatele, kteří si platí tzv. zlaté členství, bude k dispozici webový prohlížeč Internet Explorer.

Zobrazit celý článek
Sandbox v prohlížeči Google Chrome letos podruhé pokořen (publikováno dne 11. 10. 2012 v 22:19):

Logo - Google ChromeSandbox v prohlížeči Google Chrome má už podruhé svého pokořitele. Opět jím je člověk známý pod přezdívkou Pinkie Pie, který letos již podruhé uspěl v soutěži vypsané Googlem. Ten nabídl odměnu 60 000 dolarů každému, kdo dovede pokořit sandbox v jeho prohlížeči, na kterém si Google hodně zakládá a víceméně na něm buduje pověst prohlížeče Google Chrome jako vysoce bezpečného browseru.

Zobrazit celý článek
Firefox 16 pro Android přináší nový režim pro čtení článků (publikováno dne 11. 10. 2012 v 14:55):

Logo - Firefox pro AndroidSpolu s webovým prohlížečem Mozilla Firefox 16 pro osobní počítače vyšla i jeho mobilní verze pro Android. Nový mobilní Mozilla Firefox 16 pro chytré mobily, tablety a další inteligentní mobilní elektroniku jako hlavní novinku přináší nový režim pro pohodlné čtení článků z webových magazínů a zpravodajských serverů bez zobrazování reklam a dalších rušivých elementů, které se samotným článkem nemají nic společného.

Zobrazit celý článek
Vyšel Firefox 16: přináší především novinky pro webové vývojáře (publikováno dne 09. 10. 2012 v 22:41):

Logo - FirefoxVyšel webový prohlížeč Mozilla Firefox 16, který přináší aktivní podporu čtečky VoiceOver ze systému OS X pro uživatele s postiženým zrakem. Mozilla do svého prohlížeče v nové verzi začala zavádět podporu webových aplikací, které bude možné „instalovat“ z jejího chystaného katalogu. Webové aplikace se tak mají přiblížit desktopovým, alespoň v očích uživatelů.

Zobrazit celý článek
Flash Player aktualizován, opraveno hned několik bezpečnostních chyb (publikováno dne 09. 10. 2012 v 16:21):

Logo - Flash / Flash PlayerV plug-inu Flash Player byly objeveny další bezpečnostní chyby, které mohou vést k úspěšnému útoku i při pouhém načtení webové stránky. Problémy se týkají verze 11.4.402.278 a starší. Společnost Adobe uvolnila aktualizovanou verzi stále klíčového, leč dlouhodobě problematického plug-inu. Aktualizovaný a bezpečnější Flash Player lze stahovat z webu Adobe.

Zobrazit celý článek
Vyzkoušejte si Firefox pro prostředí Metro z Windows 8 (publikováno dne 05. 10. 2012 v 16:08):

Logo - Metro (Windows 8)Preview verze webového prohlížeče Mozilla Firefox připraveného pro nový systém Windows 8 a jeho nové uživatelské prostředí Metro se měla objevit již v září. Nakonec s menším zpožděním přichází nyní na počátku října, tedy jen několik dnů před uvedením systému na trh. Zároveň s ním přijde i první vlna x86/x64 tabletů sázejících právě na nové prostředí Metro navržené s ohledem na dotykové ovládání prsty.

Zobrazit celý článek
Firefox 17 přinese podporu aktivace jen vybraných plug-inů (publikováno dne 05. 10. 2012 v 15:50):

Logo - FirefoxJiž Firefox 14 přinesl funkci pro aktivaci plug-inů až na přání uživatele. Chystaný Firefox 17 tuto funkci výrazně vylepší a zvýší tak možnosti jejího reálného uplatnění. Pokud webová stránka potřebuje nějaký z dostupných plug-inů, tak Firefox 14 a vyšší při povolení funkce aktivování plug-inů až na vyžádání zobrazuje v řádku s adresou ikonu signalizující, že si daná webová stránka žádá spuštění některého z nainstalovaných plug-inů.

Zobrazit celý článek
Firefox 18 nabídne instalaci z Internetu (publikováno dne 04. 10. 2012 v 17:10):

Logo - FirefoxWebový prohlížeč Mozilla Firefox vedle kompletního instalačního balíčku nově uživatelům MS Windows a OS X nabídne také jednoduchý instalační program, který si potřebná data stáhne z Internetu. Poprvé by mělo být možné si takto stáhnout Firefox 18. Cílem není nahradit poskytování kompletního instalačního balíčku, ale zpřístupnit další možnost instalace.

Zobrazit celý článek
Internet Explorer porazil Google Chrome i Mozilla Firefox v testu rozpoznání nebezpečných webů (publikováno dne 01. 10. 2012 v 05:06):

Logo - Internet Explorer (MSIE)Společnost NSS Labs provedla další ze svých testů webových prohlížečů, při nichž zkoumá schopnost prohlížeče zablokovat přístup na web, který šíří malware nebo je používán pro útoky jako je třeba phishing. Během 175 dnů výzkumníci z NSS Labs zkoumali počínání nejrozšířenějších webových prohlížečů při návštěvě přibližně 84 000 konkrétních webových adres

Zobrazit celý článek
Náhradou za iGoogle má být Google Chrome? (publikováno dne 29. 09. 2012 v 01:45):

V příštím roce se Google chystá z balíčku Google Apps vyřadit službu iGoogle, tedy výchozí stránku jeho vyhledávače s možností personalizace díky gadgetům. Po 1. listopadu 2013 nebude dostupná. Jako platící zákazník zvyklý na iGoogle jsem se zeptal technické podpory, jestli služba bude nahrazena nějakou alternativou podobně jako v minulosti Google Page Creator nahradila komplexnější služba Google Sites.

Zobrazit celý článek
Firefox 17 umožní změnit počet stránek pro rychlý přístup na novém prázdném panelů (publikováno dne 26. 09. 2012 v 18:56):

Logo - FirefoxJiž Firefox 13 přinesl možnost využít prostor nového prázdného panelu pro zobrazení nejnavštěvovanějších webových stránek, respektive velkých tlačítek v podobě jejich náhledu, přes které lze na dané weby jednoduše otevřít. Dosud však ve Firefoxu chybí možnost změny počtu náhledů. Firefox 17 přinese možnost nastavit si počet sloupců i počet řádek s náhledy.

Zobrazit celý článek
Alternativní prohlížeče pro mobil a tablet: Šetřete datový tarif a surfujte gesty či hlasem (publikováno dne 24. 09. 2012 v 08:13):

Jak si vedou norští veteráni mezi mobilními prohlížeči, Opera Mini a Opera Mobile, v nové éře chytrých mobilů a tabletů? A dostojí Dolphin Browser pověsti nejlepšího mobilního prohlížeče? Odpovědi nabízím v dnešním článku na Lupě, kterým pokračuji v představování alternativních prohlížečů pro zařízení se systémy Android a iOS.

Zobrazit celý článek
Jaké jsou nejlepší alternativy výchozích mobilních prohlížečů? (publikováno dne 20. 09. 2012 v 12:38):

Na Lupě dnes vyšla první část mého dvojdílného článku věnovaná alternativám za prohlížeče integrované do systémů Android a iOS. Podrobněji se věnuji poměrně mladému mobilnímu prohlížeči Google Chrome, nedávno kompletně přepracovanému prohlížeči Mozilla Firefox a v neposlední řadě velmi zajímavé mobilní verzi prohlížeče Maxthon.

Zobrazit celý článek
Metro ve Windows 8 přinese prohlížečovou revoluci (publikováno dne 14. 09. 2012 v 14:11):

Brzy vyjdou Windows 8 s novým uživatelským prostředím Metro. Tvůrci prohlížečů jeho podporu spojují s omezováním podpory plug-inů ve jménu přechodu na otevřené technologie a webové standardy. Je to počátek nové éry? Obrázek si můžete udělat sami po přečtení mého článku, který publikoval Interval.cz.

Zobrazit celý článek
Safari pro Windows balí kufry a do války prohlížečů znovu vstupuje Brusel (publikováno dne 10. 09. 2012 v 19:04):

Do hry kolem webových prohlížečů se opět vložil Brusel, který rozjel hned dvě nová tažení proti Microsoftu. Aktuálním tématem se znovu stala ballot screen. Po letech kritiky z ní vypadlo Safari. Proč? A čím se měl Microsoft provinit tentokrát? Odpovědi nabízí můj článek, který dnes vyšel na Lupě.

Zobrazit celý článek
Ballot screen dorazila i do Windows 8 (publikováno dne 09. 09. 2012 v 18:44):

Přestože Windows 8 ještě nejsou oficiálně dostupná na maloobchodním trhu (na něm se objeví 26. října 2012), tak své první uživatele jejich ostrá verze má. Ti z Evropské unie a některých dalších států již mohli vidět ballot screen. Microsoft totiž i pro Windows 8 vypustil přes Windows Update „aktualizaci“. s níž ballot screen přichází.

Zobrazit celý článek
Z ballot screen vypadlo Safari, vývoj verze pro MS Windows zřejmě skončil (publikováno dne 08. 09. 2012 v 15:58):

Webový prohlížeč Safari od společnosti Apple již není jedním z browserů, které evropským uživatelům operačních systémů z dílny Microsoftu dává na výběr tzv. ballot screen. Vůbec poprvé tak došlo ke změně v první pětce prohlížečů, které ballot screen zobrazuje jako první. Safari není ani v rozšířené nabídce. Důvod?

Zobrazit celý článek
Google Chrome je na trhu čtyři roky a už jej ovládá (publikováno dne 05. 09. 2012 v 18:53):

Google Chrome slaví čtvrté narozeniny. Lépe řečeno, jsou to čtyři roky, co po letech popírání příprav vlastního browseru Google zveřejnil jeho první betaverzi. Podle nejnovějších dat přímo od Googlu dnes jeho vlastní prohlížeč má zhruba 310 milionů uživatelů napříč kontinenty.

Zobrazit celý článek
Opera přinese podporu multidotykového ovládání pro Windows 8 a Windows 7 (publikováno dne 04. 09. 2012 v 22:12):

Chystaná Opera 12.50, která vzniká pod kódovým označením Marlin, ve své vývojové verzi přináší přímou podporu multidotykového ovládání. Týká se  jak ovládání samotného prohlížeče, tak webových stránek. Webové stránky lze v aktuální vývojové verzi jednoduše jen pomocí tažení prstem na dotykovém displeji jednoduše posouvat a prsty je možné také jejich vybranou část zvětšit.

Zobrazit celý článek
Opera 12.02: servisní aktualizace posiluje stabilitu (publikováno dne 31. 08. 2012 v 04:04):

Vyšla nová Opera 12.02. Jak označení verze napovídá, žádné zásadní inovace se v ní neobjevují, ale hned z několika důvodů tvůrci prohlížeče uživatelům předchozích verzí doporučují aktualizaci. Zapracovalo se především na stabilitě prohlížeče, ale byly opraveny i další chyby včetně problémů týkajících se miniatur na obrazovce Speed Dial nebo správného indikování bezpečného webu.

Zobrazit celý článek
Firefox 15 pro Android přináší nové prostředí pro tablety (publikováno dne 30. 08. 2012 v 00:00):

S prohlížečem Mozilla Firefox 15 pro osobní počítače zároveň vyšla jeho verze pro zařízení se systémem Android. Největší inovací je zbrusu nové uživatelské rozhraní ušité na míru tabletům. Zobrazuje se však jen na zařízeních s 10″ displejem nebo větším.

Zobrazit celý článek
Firefox 15 slibuje, že zkoriguje paměťové nároky rozšíření (publikováno dne 28. 08. 2012 v 23:49):

Čas utíká jako voda, protože prázdniny jsou u svého konce, což znamená, že je tu ostrá verze webového prohlížeče Mozilla Firefox 15. Nejzajímavější novinku tentokrát nepředstavuje žádná nová funkce nebo podpora nové technologie. Je jí série úprav, které by konečně měly eliminovat letité problémy s rozšířeními způsobujícími neúměrné využití kapacity operační paměti.

Zobrazit celý článek
Potvrzeno: mobilní Firefox bude podporovat H.264, MP3 a AAC (publikováno dne 28. 08. 2012 v 16:53):

Mozilla se rozhodla ustoupit ze svých ideálů a zohlednit reálný vývoj na trhu. Firefox pro Android tak bude vedle otevřených kodeků při přehrávání multimédií přes značky audio a video z HTML 5 podporovat také H.264 a MP3 spolu s AAC. Reaguje tak na situaci, kdy mobilní Flash je mrtvým projektem a poskytovatelé obsahu se přizpůsobují zařízením iPhone, iPad a iPod Touch.

Zobrazit celý článek
Ballot screen nabízí více prohlížečů, neaktualizované browsery v nabídce zůstávají (publikováno dne 24. 08. 2012 v 22:42):

Ballot screen uživatelům s čerstvě nainstalovanými Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 nabízí nové webové prohlížeče. Jsou jimi Comodo Browser a RockMeIt. První zmíněný prohlížeč vychází z kódu projektu Chromium a jeho tvůrci jako přednosti uživatelům předkládají důraz na ochranu soukromí při pohybu po webu a integrovanou podporu sociálních sítí Facebook, Twitter a LinkedIn. RockMeIt též sází na úzkou spolupráci s oblíbenými sociálními sítěmi.

Zobrazit celý článek
Mozilla nechce být třetí, pro Firefox chystá novinky (publikováno dne 21. 08. 2012 v 22:12):

Podle dostupných statistik se Firefox propadl až na třetí místo, eventuálně k němu směřuje. Co Mozilla chystá za novinky, aby nepříznivý trend otočila? Plány spojené s nejbližšími verzemi shrnuji ve svém článku, který publikoval Interval.cz. Dozvíte se v něm, co přinese Firefox 15 a Firefox 16 a kdy a v jaké podobě přijde Firefox s podporou pro dotykové prostředí Metro z Windows 8.

Zobrazit celý článek
Mozilla chce konkurovat iOS i Androidu, útokem bere i mobilní prohlížeče (publikováno dne 17. 08. 2012 v 15:50):

Mozila vyzývá Apple, Google a Microsoft k souboji na poli mobilních zařízení. Její nový operační systém Firefox OS má ambice kralovat levným chytrým mobilům, Firefox pro Android se dočkal znovuzrození a Mozilla připravuje prohlížeče pro iPad a tablety s Windows 8. Aktuální plány a počiny Mozilly na mobilní scéně shrnuji v článku, který dnes publikovala Lupa.cz.

Zobrazit celý článek
Opera 12.50 přinese nová API pro tvůrci rozšíření i aktivní podporu WebSockets (publikováno dne 11. 08. 2012 v 16:28):

Během léta vývojáři společnosti Opera Software usilovně pracují na novém prohlížeči Opera 12.50, který vzniká pod kódovým označením Marlin. O nějakém významnějším pokroku s hardwarovou akcelerací se zatím tvůrci prohlížeče nezmiňují, ale dělají na celé řadě jiných úprav pod kapotou jednoho z pěti nejrozšířenějších prohlížečů současnosti.

Zobrazit celý článek
Soumrak komunikačních programů? Přichází WebRTC a SocialAPI (publikováno dne 10. 08. 2012 v 17:11):

Pokud se naplní naděje vkládané do nových projektů a technologií, chýlí se éra samostatných desktopových komunikačních klientů ke konci. Plnohodnotně je totiž nahradí webové aplikace nebo samotné webové prohlížeče. Více o projektech WebRTC a SocialAPI si můžete přečíst v mém článku, který dnes publikovala Lupa.

Zobrazit celý článek
Google Chrome 21: první krůček k podpoře WebRTC (publikováno dne 09. 08. 2012 v 19:37):

Po dalších šesti týdnech vývoje vyšla nová verze prohlížeče Google Chrome. Nový Google Chrome 21 přináší první prvky z projektu WebRTC. Podobně jako dříve vydaná Opera 12 konkrétně tvůrcům webových aplikací přináší možnost přístupu k webové kameře pouze přes JavaScript, ke kterému přidává přístup k mikrofonu. Vyžadován není žádný plug-in, pouze souhlas uživatele s přístupem k danému zařízení.

Zobrazit celý článek
Firefox pro Metro: vývoj pomalu pokračuje, pomalu (publikováno dne 22. 07. 2012 v 18:35):

Brian R. Brody, jeden z vývojářů pracujících na webovém prohlížeči Mozilla Firefox, prostřednictvím osobního blogu pustil do světa aktuální zprávy o stavu vývoje Mozilla Firefoxu pro nové prostředí Metro v systému Windows 8, který vyjde letos koncem října.

Zobrazit celý článek
Firefox 14: nejzajímavější novinky je nutné aktivovat přes about:config (publikováno dne 22. 07. 2012 v 02:49):

Vyšel nový Firefox 14 pro osobní počítače. Konkrétně nová verze nese číslo 4.0.1, protože již dříve vyšel kompletně předělaný Firefox 14 pro Android, který byl nyní aktualizován, takže došlo k sladění číslování. V budoucnu budou klasický a mobilní Firefox vycházet současně, takže k podobným zmatkům ohledně označení verze by už nemělo docházet.

Zobrazit celý článek
Evropská komise prošetřuje podporu alternativních prohlížečů ve Windows RT (publikováno dne 20. 07. 2012 v 23:37):

Evropská komise zahájila další křižáckou výpravu proti Microsoftu. Tentokrát se předmětem jejího zájmu stal operační systém Windows RT, který se letos na podzim objeví na trhu spolu s Windows 8, přičemž ovšem bude zpočátku dodáván výhradně s ARM tablety vybraných výrobců.

Zobrazit celý článek
Ve Windows 7 SP1 se nezobrazovala ballot screen, Microsoftu hrozí astronomická pokuta (publikováno dne 18. 07. 2012 v 14:26):

Ballot screen je opět na scéně. Evropská komise vznesla obvinění, že Microsoft nedodržuje dohodu z roku 2009 zahrnující zejména zobrazování ballot screen uživatelům operačních systémů pro osobní počítače od Windows XP a výše.

Zobrazit celý článek
Opera 12.50 zatím slibuje novinky hlavně webovým vývojářům (publikováno dne 16. 07. 2012 v 17:44):

Ve vývoji je Opera 12.50 s kódovým označením Marlin. Opera Software vydal alfaverzi tohoto nového webového prohlížeče. Zatím nepadlo ani slovo, že by významněji pokročily práce na dříve tolik proklamované hardwarové akceleraci.

Zobrazit celý článek
Jak Google ví kolik slov napíší a kolik dat přenesou uživatelé jeho prohlížeče? (publikováno dne 15. 07. 2012 v 03:30):

druhý den konference Google I/O 2012 zaznělo, že uživatelé prohlížeče Google Chrome denně při surfování po webu přenesou 1 TB dat a v prohlížeči napíší 60 miliard slov. V odkazovaném článku jsem slíbil  že se pokusím zjistit, jak mohl Google k těmto informacím dojít.  Tento týden jsem se dočkal odpovědi, která ale takřka nic nevysvětluje.

Zobrazit celý článek
Google Chrome 21 implementuje prvky z WebRTC a vylepší spolupráci se službou Google Cloud Print (publikováno dne 11. 07. 2012 v 04:35):

Do betaverze prohlížeče Google Chrome 21 začali vývojáři postupně implementovat podporu technologií z projektu WebRTC, se kterým Google před čase přišel a oslovil jím i tvůrce konkurenčních prohlížečů Internet Explorer, Mozilla Firefox nebo Opera. WebRTC má umožnit tvorbu čistě webových aplikací pro multimediální komunikaci.

Zobrazit celý článek
Microsoft záplatoval Internet Explorer 9 a další svůj software (publikováno dne 11. 07. 2012 v 01:26):

Další měsíc, další bezpečnostní aktualizace pro operační systémy a další počítačový software od Microsoftu. Druhé úterý v červenci 2012 americký softwarový gigant využil k uvolnění celkem devíti záplat, z nichž tři jsou označené jako kritické. Zbylé pak jako doporučené.

Zobrazit celý článek
Mozilla Firefox bude umět sdílet odkazy (publikováno dne 08. 07. 2012 v 12:00):

Webový prohlížeč Mozilla Firefox se časem bude moci pochlubit podporou sociálních sítí, díky novému projektu SocialAPI, na kterém nyní tvůrci prohlížeče pracují. V rámci Mozilla Labs se už zkoušelo několik řešení sdílení odkazů připadajících v úvahu pro integraci přímo do prohlížeče.

Zobrazit celý článek

Další články na téma „Webové prohlížeče“ →

Volím Svobodné