Téma: počítačové pirátství

Zde naleznete tematický výběr článků věnujících se problematice počítačového pirátství. Jednotlivé články se zabývají kauzami počítačového pirátství a bojem s ním, který je sice z principu správný, ale často využívá kontroverzních metod. V článcích je též věnována pozornost aspektům podporujícím počítačové pirátství jako je neochota zábavního průmyslu nabídnout svou tvorbu širokému spektru uživatelů Internetu prostřednictvím nových technologií a obchodních modelů odpovídajících dnešní době.

Česká hra Dead Trigge pro Android nově zdarma (kvůli pirátům, kterým byla dvacka moc) (publikováno dne 24. 07. 2012 v 13:34):

Vynikající akční hra Dead Trigge pro Android je nyní v nabídce Google Play ke stažení zdarma. České herní studio Madfinger Games se rozhodlo hru uvolnit pro tuto platformu bez jakéhokoliv poplatku kvůli vysoké míře šíření jejích pirátských kopií. Mnozí hráči sahali po pirátské kopii i přesto, že tvůrci hry za ní chtěli jen 0,99 USD tedy cca dvacet korun.

Zobrazit celý článek
RRTV se Novy zastává, reportáž o počítačovém pirátství je prý nutné brát s rezervou (publikováno dne 23. 07. 2012 v 03:19):

Jako reakci na glosu Nova a pirátství: úmyslná dezinformace, nebo diletantismus? (Lupa.cz) mi jeden ze čtenářů, který si přál zůstat v anonymitě, zaslal reakci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), u které si stěžoval na reportáž Ladislava Hrušky ze dne 29. května 2012 v Televizních novinách, o níž se v glose také psalo a byla impulsem, proč jsem se o podezřele se množící nepřesnosti na téma „počítačové pirátství“ ve vysílání televize Nova začal zajímat.

Zobrazit celý článek
Kim Dotcom chce zrychlit řešení kauzy Megaupload (publikováno dne 12. 07. 2012 v 02:20):

Kim Dotcom, zakladatel serveru Megaupload, který kvůli šíření pirátských kopií zejména filmů a hudby FBI letos odstavila, chce urychlit řešení kauzy. Zatím se čekalo, co na jeho vydání do Spojených států  řekne Nový Zéland, jenže po dohodě s americkou stranou došlo k posunu jednání o vydání, které se původně mělo konat 6. srpna 2012, až na příští rok.

Zobrazit celý článek
Evropský parlament odmítl dohodu ACTA! (publikováno dne 04. 07. 2012 v 14:10):

Mohutná vlna odporu laické i odborné veřejnosti proti přijetí smlouvy resp. dohody ACTA přinesla v Evropské unii své plody. Po odmítnutí dohody třemi výbory Evropského parlamentu a Komisí pro mezinárodní obchod dnes dohodu odmítl přijmout samotný Evropský parlament. Pro hlasovalo jen 39 evropských poslanců. Proti bylo 478 členů Evropského parlamentu.

Zobrazit celý článek
Kauza Megaupload.com: karta se obrací, novodobí inkvizitoři dostávají přes prsty (publikováno dne 30. 06. 2012 v 18:03):

Americká justice se takřka po půl roce probírá z agónie a zase začíná připomínat právní systém země, která chce svobodu, spravedlnost a demokracii exportovat do celého světa i za cenu vojenských konfliktů. Soudce Liam O’Grady přislíbil, že brzy vydá příkaz nařizující americké vládě vytvořit mechanismus pro navrácení nezávadných dat z odstaveného serveru Megaupload.com jejich majitelům a autorům.

Zobrazit celý článek
Japonci si hudbu legálně již nestáhnou a hudební průmysl má na ně nachystaného internetového bachaře (publikováno dne 25. 06. 2012 v 23:49):

Japonská lobby zábavního průmyslu slaví úspěch. Tamní zákonodárci upravili autorský zákon tak, že nově je stahování hudby a filmů mimo oficiální distribuci nelegální i pro osobní potřeby. To, co nedávno zákon umožňoval, je nyní proviněním až na dva roky za mřížemi. Tamním hudebním vydavatelům to ale nestačí a chtějí proaktivně sledovat Internet.

Zobrazit celý článek
Američané chtějí soudit Brita za to, že ve své zemi provozoval legální službu (publikováno dne 25. 06. 2012 v 23:25):

Pokud se někdo bál, že protiteroristická opatření změní Spojené státy v nesvobodnou zemi, tak může být klidný. V nesvobodnou zemi ji změní lobby zábavního průmyslu, které si na kobereček před americké soudy bude vodit občany cizích států, kteří se proti zákonům ve své zemi žádným způsobem neprovinili, ale v Americe na ně bič mají.

Zobrazit celý článek
Kauza Megaupload.com se mění ve středověký inkviziční proces (publikováno dne 14. 06. 2012 v 16:15):

S osudem nezávadných dat umístěných na odstavený server Megaupload.com je to jako na houpačce. Uživatelé se houfně dožadují, aby jim byla vrácena jejich data, která nejsou žádnou pirátskou kopií a není tedy důvod je zadržovat. Filmový průmysl přes svou organizaci MPAA vzkázal, že je z jeho pohledu jako poškozené strany je to možné.

Zobrazit celý článek
Pirátské fórum warezsk.com je na prodej, provozovatelé již nechtějí mít nic společného s warezem (publikováno dne 13. 06. 2012 v 03:23):

Fórum Warezsk.com je na prodej. Jeho dosavadní provozovatelé o tom registrované uživatele dnes informovali hromadným e-mailem. Jde o jedno z mnoha fór na česko-slovenské resp. slovensko-české internetové scéně sloužící ke sdílení odkazů na pirátské kopie filmů, seriálů nebo hudby, které lze legálně stáhnout z různých internetových úschoven souborů.

Zobrazit celý článek
Magic Box chystá službu pro digitální distribuci filmů a doufá, že převálcuje konkurenci (publikováno dne 12. 06. 2012 v 00:32):

Server Česká pozice.cz přinesl zajímavý rozhovor s Janem Rubešem, šéfem společnosti Magic Box, což je významný distributor filmů na českém trhu. Mluvilo se o filmovém pirátství, jeho dopadech na filmový průmysl, vysokých maržích filmových studií i o chystané službě s online nabídkou filmů pro české zákazníky. Vedle nějaké té obvyklé demagogie zazněly i zajímavé informace.

Zobrazit celý článek
Nezávadná data uložená na Megaupload.com by mohla být vydána uživatelům (publikováno dne 07. 06. 2012 v 15:42):

Uživatelům odstaveného serveru Megaupload.com pro skladování dat, kteří jej využívali pro ukládání jakkoliv nezávadného obsahu (např. vlastních fotografií nebo dokumentů), svitla naděje, že svá data dostanou zpět. Všichni, kdo se nějak přičinili o odstavení známého serveru používaného pro masivní šíření pirátských kopií zejména filmů, seriálů a hudby, čelili v posledních měsících ostré kritice, že poškozují uživatele, kteří se ničím neprovinili.

Zobrazit celý článek
Česká protipirátská unie vysvětlila, proč nás na DVD a Blu-ray obtěžují protipirátské klipy (publikováno dne 04. 06. 2012 v 17:35):

Česká protipirátská unie pro Blog počítačového nadšence 2.0 vysvětlila, proč filmová studia obtěžují své zákazníky na originálních DVD a Blu-ray nosičích s filmy protipirátskými klipy, které často nelze přeskočit či přetočit. Důvodem jsou prý soudy, které neakceptují, že každý ví nebo by měl vědět, že porušování autorských práv je nezákonné.

Zobrazit celý článek
Policie obvinila údajnou pirátku z Českých Budějovic, měla způsobit škodu za více než sto tisíc korun (publikováno dne 03. 06. 2012 v 23:39):

Médii zřejmě v krátkém časovém sledu proběhne další zpráva o obvinění z počítačového pirátství. Policie totiž prostřednictvím svého webu stručně informovala, že obvinila ženu z Českých Budějovic, která se měla dopustit porušení autorského zákona. Konkrétně měla na Internetu šířit pirátské kopie hudbu a filmy, převedeno z formální policejní mluvy do běžného jazyka.

Zobrazit celý článek
ACTA? Nizozemsku řeklo jasné ne, nehodlá čekat na unijní orgány (publikováno dne 30. 05. 2012 v 18:43):

Notně kritizovaná dohoda ACTA, která měla podle představ jejích strůjců zatočit s počítačovým pirátstvím i za cenu omezování lidských práv, dostala v Evropské unii další hřebíček do rakvičky. Po odmítavém postoji Polska, Slovenska, Slovinska a zdrženlivém přístupu České republiky dostala ránu na solar v Nizozemsku.

Zobrazit celý článek
TV Nova kauzu Kinotip.cz doprovodila další tendenční reportáží se lživými informacemi (publikováno dne 30. 05. 2012 v 00:44):

Kauza Kinotip.cz je právně už tak dosti zamotaná, ale třešničku na pomyslný dort doplnila televize Nova, která o zatčení údajných provozovatelů serveru odvysílala reportáž dne 29. května 2012 ve své hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny. V reportáži Ladislava Hrušky a Jitky Fárové zaznělo plno zavádějících a dokonce i nepravdivých informací.

Zobrazit celý článek
Policie obvinila provozovatele serveru Kinotip.cz (publikováno dne 29. 05. 2012 v 13:42):

Po kauze Nerez a kauze tzv. libereckého piráta budou zřejmě české soudy řešit další velký případ údajného počítačového pirátství. Podle informací od České protipirátské unie (ČPŮ), chomutovská policie minulý týden obvinila dva muže, kteří pří provozovali server Kinotip.cz, jehož provoz byl minulý týden nečekaně ukončen. Teď už je jasné proč.

Zobrazit celý článek
Kauza cinema-world.biz: mladík dostal podmínku za vkládání videí z jiných serverů? (publikováno dne 28. 05. 2012 v 12:42):

Jen několik dnů po padnutí pravomocného rozsudku soudu v kauze Nerez byl vyřčen také rozsudek týkající se provozovatele webu cinema-world.biz. Ten však zatím není pravomocný, protože obhájce obžalovaného i státní zástupkyně se na místě odvolali. Pro jednu stranu je uznání viny nesmyslné, pro druhou je naopak výše trestu neadekvátní.

Zobrazit celý článek
Google má cenzurovat až 250 000 odkazů týdně (publikováno dne 27. 05. 2012 v 13:48):

Google uvedl, že nyní dostává až 250 000 požadavků na odstranění tzv. závadových odkazů z možných výsledků vyhledávání během jediného týdně. Jde o stejný počet, který obdržel za celý rok 2009. Například letos v březnu Google dostal požadavky na odstranění více než 1,2 milionů odkazů směřující na weby na necelých 25 000 doménách.

Zobrazit celý článek
Itálie bude blokovat přístup i na KickAssTorrent (publikováno dne 26. 05. 2012 v 02:28):

Po The Pirate Bay musí italští poskytovatelé připojení k Internetu na příkaz tamního soud zablokovat další torrentový server. Tím je populární KickAssTorrent, který byl založen v roce 2009. Má již za sebou řadu útoků ze strany organizací hájících zájmy zábavního průmyslu jako je MPAA či RIAA. A není divu, že KickAssTorrent je zábavnímu průmyslu trnem v patě.

Zobrazit celý článek
Kontroverzní Kinotip.cz skončil, důvod není jasný (publikováno dne 25. 05. 2012 v 11:45):

Jako blesk z čistého nebe včera přišla zpráva, že populární český server Kinotip.cz byl odstaven z provozu. Šlo o server, který umožňoval přehrávat pirátské kopie filmů, ovšem sám žádné nehostoval. Data získával z externích zdrojů, čímž maximálně ověřoval nastavení a pevnost mantinelů legislativy.

Zobrazit celý článek
Počítačový pirát známý jako Nerez vyvázl s podmínkou a bez pokuty (publikováno dne 23. 05. 2012 v 15:51):

Možná si vzpomenete s jakou pompou Česká protipirátská unie oznamovala dopadení pořizovatele a šiřitele nelegálních kopií filmů, který si říkal Nerez. Počítačový pirát, občanským jménem Miroslav Ocelík, má za sebou vynesení rozsudku ve své kauze a exemplární trest se nekoná.

Zobrazit celý článek
BSA bude opět obtěžovat tisícovky firem (publikováno dne 23. 05. 2012 v 13:11):

Kontroverzní organizace BSA, která sice v České republice formálně neexistuje, ale přesto se tu angažuje v boji proti počítačovému pirátství, opět bude obtěžovat tisícovky českých firem dopisem. Říká mu obsílka, což je dosti zavádějící označení charakteru dopisu, který její mediální či právní zastoupení může v této situaci firmám poslat.

Zobrazit celý článek
Ruský komunitní server vKontakte nese právní odpovědnost za aktivity svých uživatelů (publikováno dne 22. 05. 2012 v 16:14):

Ruský komunitní server vKontakte, který je mezi ruskými internetovými uživateli populárnější než Facebook, má velký problém. I odvolací soud totiž v jeho sporu se zástupci hudebního průmyslu uznal jeho právní odpovědnost za aktivitu uživatelů.

Zobrazit celý článek
Apple cenzuruje slovo „jailbreak“ (publikováno dne 21. 05. 2012 v 01:54):

Apple v iTunes Store cenzuruje slovo jailbreak objevující se v názvech libovolných položek v nabídce verze obchodu pro americké uživatele. Cenzura do této chvíle nezasáhla iTunes Store pro Českou republiku, ale její rozšíření i do dalších národních mutací online obchodu Applu nelze vyloučit. Apple tak stupňuje boj proti nedovolenému odemčení jeho mobilních zařízení, kterému se přezdívá právě jailbreak.

Zobrazit celý článek
Vlastník otevřené Wi-Fi sítě není ve Finsku zodpovědný za aktivity lidí, kteří se přes ní připojí k Internetu (publikováno dne 16. 05. 2012 v 02:17):

Finské soudy vyslaly do světa zprávu o svém zdravém rozumu. V jednom konkrétním sporu padl verdikt, že majitel bezdrátové Wi-Fi sítě, do které je volný přístup, není zodpovědný za aktivitu lidí, kteří se přes ní připojí k Internetu. Spor se týkal konkrétně porušování autorských práv.

Zobrazit celý článek
Indie blokuje přístup na Viemo, konkurent YouTube se zřejmě stal obětí protipirátského tažení (publikováno dne 14. 05. 2012 v 00:23):

Indickým uživatelům Internetu je blokován přístup na server Vimeo pro sdílení a publikování videí online. Zároveň začal být blokován i přístup na The Pirate Bay a další torrentové weby. Je vysoce pravděpodobné, že se Indie přidala s blokádou The Pirate Bay k Velké Británii a nebo k Nizozemsku, ale zůstává řada nezodpovězených otázek.

Zobrazit celý článek
Nizozemsko proti The Pirate Bay nasadilo tvrdou cenzuru (publikováno dne 12. 05. 2012 v 23:09):

Před časem dostalo šest velkých britských poskytovatelů internetového připojení od soudu nakázáno blokovat svým zákazníkům přístup ke kontroverznímu projektu The Pirate Bay. Stejný příkaz několika místním poskytovatelům vydal i soud v Nizozemsku. Přístup na The Pirate Bay mají mít dle soudu blokovaný například zákazníci nizozemského T-Mobilu, UPC a dalších operátorů.

Zobrazit celý článek
Filmová studia stále nechápou, že šikanou zákazníků pirátství neomezí (publikováno dne 11. 05. 2012 v 13:22):

Zábavní průmysl je často kritizován nejen za to, že nerespektuje vývoj na poli technologií a nových obchodních modelů, ale i za šikanu uživatelů, kteří mu za jeho produkty řádně platí. Pokud by chtěl někdo znát příklad takové šikany, tak hned dva čerstvé nabídlo šest velkých amerických filmových studií.

Zobrazit celý článek
Šest britských poskytovatelů připojení musí blokovat přístup na The Pirate Bay (publikováno dne 07. 05. 2012 v 14:24):

Britský soud nařídil tamním poskytovatelům internetového připojení zablokovat zákazníkům přístup na kontroverzní The Pirate Bay. Konkrétně tedy společnostem Sky, Everything Everywhere, TalkTalk, O2 a Virgin Media. Na zavedení patřičného opatření dostaly několik týdnů.

Zobrazit celý článek
Kauza Nerez: český soud řeší zatím největší případ údajného počítačového piráta (publikováno dne 03. 05. 2012 v 08:09):

Okresní soud ve Zlíně začne tento měsíc podle České protipirátské unie projednávat případ týkající se moderátora diskusního fóra Warcenter.cz. Tam se místo diskutování sdílí odkazy, přes které se dají legálně stáhnout pirátsky pořízené kopie filmů, seriálů nebo hudby ze serverů pro skladování souborů.

Zobrazit celý článek
ZShare je mimo provoz, službu ze strachu zřejmě odstavili samotní provozovatelé (publikováno dne 26. 04. 2012 v 11:34):

Z Internetu zmizela další služba používaná pro stahování pirátských kopií zejména uměleckých děl. Mimo provoz je již nějakou dobu bez jakéhokoliv vysvětlení služba ZShare. V našich končinách nepatří k nejznámějším, ale na nezájem uživatelů si nemohla v poslední době stěžovat.

Zobrazit celý článek
Stalo se: na file-hostingové servery udeřily špatné časy (publikováno dne 20. 04. 2012 v 17:47):

Americká asociace MPAA zastupující filmový průmysl přišla k floridskému soudu s další právní municí proti serveru Hotfile. Jedná se o populární server pro hostování souborů, který je hojně využívaný resp. zneužívaný k šíření pirátských kopií nejen filmů, ale také seriálů, hudby či dokonce komiksů.

Zobrazit celý článek
Google je zodpovědný za pirátská videa na YouTube, rozhodl německý soud (publikováno dne 20. 04. 2012 v 17:00):

Zemský soud v Hamburku rozhodl, že Google je zodpovědný za obsah, který na YouTube nahrají jeho uživatelé. Vyhověl tak žalobě hudebního autorského svazu GEMA z roku 2010. Google tedy nese zodpovědnost za to, že uživatelé na YouTube nahrají obsah, ke kterému nemají autorská práva nebo za něj nezaplatili příslušné licenční či autorské poplatky.

Zobrazit celý článek
Kontroverznost kauzy Megaupload.com prohlubují spory o osud dat ze serveru (publikováno dne 16. 04. 2012 v 14:02):

S daty, která zůstala po odstaveném serveru Megaupload.com, je to dál zamotané. Smazána dosud nebyla. Právníci zastupující provozovatele serveru požádali soud o jejich ochranu, protože věří, že v nich mohou najít důkazy hovoří ve prospěch jejich klientů. Soud žádosti vyhověl a nařídil všem zainteresovaným stranám najít adekvátní řešení.

Zobrazit celý článek
ACTA? Česko si počká na verdikty evropských institucí (publikováno dne 12. 04. 2012 v 17:43):

V České republice už existuje plán, co s ratifikací dohody ACTA, ke které se premiér Petr Nečas staví po vlně veřejného odporu velmi zdrženlivě. Kritika dohody je slyšet i z poslaneckých lavic a senátorských křesel. Jak tedy bude Česká republika postupovat v procesu přijetí či odmítnutí kontroverzní mezinárodní dohody? Šalamounsky.

Zobrazit celý článek
Wupload.com končí se sdílením souborů, strach dál obchází file-hostingové služby (publikováno dne 12. 04. 2012 v 15:10):

Další file-hostingový server ze strachu o svůj osud ruší možnost sdílení souborů, kdy jeden uživatel nahraje nějaké soubory (nezřídka nelegální kopie filmů nebo hudby) a ostatní uživatelé si je mohou zdarma nebo za mírný poplatek stahovat.

Zobrazit celý článek
Viacom vs. YouTube: bezpečný přístav v ohrožení? (publikováno dne 07. 04. 2012 v 15:18):

Starý spor mezi mediálním kolosem Viacom a videoportálem YouTube vlastněným Googlem o miliardu dolarů se vrací na scénu. Google dosud čelil právní ochraně díky tzv. bezpečnému přístavu, který v americké legislativě za určitých okolností zbavuje provozovatele internetových služeb odpovědnosti za činnost uživatelů.

Zobrazit celý článek
Megaupload mají následovat Wupload, Depositfiles, Fileserve, Mediafire a Putlocker (publikováno dne 03. 04. 2012 v 16:43):

Zábavní průmysl je poté, co FBI odstavila server Megaupload.com kvůli údajnému počítačovému pirátství, očividně na koni. Může z něj ale hodně rychle spadnout. Alfred Perry, viceprezident studia Paramount Pictures, slibuje osud serveru Megaupload.com dalším pěti serverům. Jde o známé služby Wupload, Depositfiles, Fileserve, Mediafire a Putlocker.

Zobrazit celý článek
RapidShare musí prověřovat nahrávané soubory (publikováno dne 17. 03. 2012 v 17:48):

Vyšší regionální soud v Hamburku nakázal službě RapidShare pro skladování souborů monitorovat a kontrolovat soubory, které její uživatelé do úložiště nahrávají. Je to dílčí výsledek několikaletého sporu, kdy se na RapidShare tlačí, aby mnohem aktivněji řešil nahrávání nelegálních kopií filmů či hudby k volnému stažení.

Zobrazit celý článek
Megaupload.com: k datům nemůžou ani politici a úředníci (publikováno dne 13. 03. 2012 v 17:18):

Uživatelé odstavené služby Megaupload.com stále čekají na možnost stáhnout si svá data, která již FBI před několika týdny chtěla neskutečně drze smazat jako pro ní nepotřebná. Právníci provozovatelů populární služby stále jednají s americkým ministerstvem spravedlnosti o dočasném zpřístupnění, během kterého by si neviní uživatelé stáhli data, která dříve na Megaupload.com uložili.

Zobrazit celý článek
Digitální gilotina zahálí, tři varování dostaly necelé dvě stovky hříšníků (publikováno dne 23. 02. 2012 v 16:37):

Digitální gilotina neúřaduje ani zdaleka s takovou vehemencí s jakou ji zábavní průmysl tlačil do legislativy. Připomeňme si, že jde o odpojování uživatelů od Internetu v rámci boje proti počítačovému pirátství. Osoby podezřelé z pirátství dostanou tři varování a pak jde jejich internetová přípojka na špalek. Tak daleko se ovšem mnoho hříšníků nedostalo.

Zobrazit celý článek
ACTA naráží také v Polsku a Slovinsku (publikováno dne 19. 02. 2012 v 17:12):

Polský předseda vlády Donald Tusk změnil názor na smlouvu ACTA. Argumentace jejích kritiků ho prý přesvědčila, že ratifikace dohody by byla chybou. Podle polského premiéra smlouva nepatří do 21. století a Polsko nedokončí ratifikaci smlouvy v daném znění.

Zobrazit celý článek
Ulož.to chce přežít bez úhony, zavádí přísnější opatření (publikováno dne 17. 02. 2012 v 16:34):

Populární český server Ulož.to, který využívají stovky tisíc českých uživatelů k stahování filmů a hudby, dělá ústupky zábavnímu průmyslu, jemuž je už léta trnem v oku. Ulož.to chce své služby legitimizovat podobně jako nedávno RapidShare.

Zobrazit celý článek
Soudní dvůr EU dal protipirátskému tažení tvrdou ránu (publikováno dne 17. 02. 2012 v 16:14):

Soudní dvůr EU se postavil za poskytovatele internetových služeb. Ty podle jeho rozhodnutí nesmí soudy v jednotlivých členských zemích nutit v rámci boje proti počítačovému pirátství k zavedení plošného filtrování obsahu vkládaného uživateli bez rozdílu jako prevenci, výlučně na vlastní náklady a bez časového omezení.

Zobrazit celý článek
HellShare a HellSpy nyní jen pro české, slovenské a polské uživatele (publikováno dne 08. 02. 2012 v 00:40):

Servery HellSpy a HellShare omezují své pole působnosti na český, slovenský a polský trh. „Jistě jste si všimli momentální situace, která na poli těchto služeb panuje. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli znepřístupnit HellShare na trzích, na kterých doposud nemáme právní analýzu změn nahlížení na tyto služby,“ ohlásili provozovatelé na Facebooku.

Zobrazit celý článek
ACTA: vývoj a základní fakta (publikováno dne 07. 02. 2012 v 14:31):

Lupa.cz dnes pořádala diskusi o smlouvě ACTA. Jedním z výstupů, které stojí za pozornost, je prezentace Jiřího Peterky. Autor v ní shrnuje vývoj sjednávání dohody a věnuje se i jejím dopadům. Doporučuji k prostudování, pokud si chcete o smlouvě ACTA udělat jasno.

Zobrazit celý článek
ACTA: ratifikace v České republice pozastavena (publikováno dne 07. 02. 2012 v 14:15):

Česká republika již sice podepsala dohodu ACTA, ovšem proces ratifikace tím teprve začal. Po obrovské kritice ze strany odborné veřejnosti a protestech občanů nyní premiér Petr Nečas oznámil pozastavení procesu ratifikace.

Zobrazit celý článek
Nova opět lže, domácí stahování je legální! (publikováno dne 04. 02. 2012 v 17:47):

Někdo už by televizi Nova měl hnát k zodpovědnosti za šíření lživých reportáží majících charakter spíše poplašné zprávy. V jedné z nejnovějších perel tvrdí, že policie jde po lidech, kteří si doma stáhli film Kajínek. Je to ovšem nesmysl, protože právě toto domácí stahování je naprosto legální.

Zobrazit celý článek
The Pirate Bay: tresty platí, provozovatelé jdou za mříže (publikováno dne 02. 02. 2012 v 16:41):

Nejvyšší švédský soud zamítl odvolání kvarteta provozovatelů The Pirate Bay. Soudy se táhnou již několik let. Nyní tedy platí tyto tresty: Peter Sunde si má odsedět osm měsíců, Fredrik Neij deset měsíců, Carl Lundström čtyři měsíce a Gottfrid Svartholm jeden rok.

Zobrazit celý článek
Anonymous úspěšně hacknuli web ODS, ta si jejich zájmu váží (publikováno dne 02. 02. 2012 v 14:54):

Anonymous dnes ráno úspěšně napadli oficiální webové stránky Občanské demokratické strany běžící na doméně ods.cz. Tentokrát nezvolili DDoS útok, ale poněkud konstruktivnější formu protestu. Na ods.cz vyvěsili de facto elektronický transparent. V něm kritizují dohodu ACTA a vyzývají prezidenta Václava Klause k uplatnění vlivu při dalším procesu schvalování kontroverzní a hojně kritizované mezinárodní smlouvy.

Zobrazit celý článek

Další články na téma „počítačové pirátství“ →

Volím Svobodné