Téma: Microsoft pod drobnohledem

Zde naleznete tematický výběr článků věnující se produktům a službám americké firmy Microsoft, která stojí za operačním systémem Windows (nejpoužívanějším systémem pro osobní počítače na trhu, který nalezneme až na devíti z deseti počítačů), ale i dalšími produkty jako je široce rozšířená kancelářská sada Office, oblíbená herní konzole Xbox 360 či zatím tápající mobilní operační systém Windows Phone. 

Outlook.com na vlastní doméně zdarma, Microsoft nenásleduje Google (publikováno dne 15. 02. 2013 v 19:11):

Logo - Outlook.comMicrosoft bude dál uživatelům nabízet možnost využívat jeho e-mailových služeb na vlastní doméně zdarma. Serveru Lupa.cz to potvrdil Tomáš Koška, produktový manažer pro Windows ve středoevropském a východoevropském regionu. Google před časem svým uživatelům tuto možnost sebral, když zrušil bezplatnou verzi Google Apps.

Zobrazit celý článek
Microsoft prodal 76 milionů kusů konzole Xbox 360 a 24 milionů kusů ovladače Kinect (publikováno dne 12. 02. 2013 v 12:44):

Logo - Xbox 360Microsoft se pochlubil, že prodal již 76 milionů kusů herní konzole Xbox 360. Původní verze byla na trh uvedena již koncem roku 2005 a ze začátku se Xbox 360 potýkal s vážnými hardwarovými problémy, kdy nekvalitní chlazení způsobovalo selhání konzole. To se Microsoftu ovšem podařilo v pozdějších verzích konzole víceméně vyřešit a nyní mu Xbox 360 dělá již jen radost.

Zobrazit celý článek
Outlook.com s komunikací „z očí do očí“ prý již brzy (publikováno dne 09. 02. 2013 v 22:34):

Logo - Outlook.comMicrosoft v několika vlnách ve velkém obesílá uživatele své e-mailové službyHotmail s nabídkou přechodu na jeho nový Outlook.com. Kampaň zjevně cílí na uživatele, kteří svou schránku příliš aktivně nevyužívají. Microsoft je tak chce zaujmout novou službou. A to i díky příslibu brzké možnosti komunikovat „z očí do očí“. Outlook.com má co nevidět podporovat videohovory a volání.

Zobrazit celý článek
Internet Explorer 10: prohlížeč se dvěma tvářemi (publikováno dne 05. 02. 2013 v 05:14):

Logo - Internet Explorer (MSIE)S Windows 8 přišel i nový webový prohlížeč Internet Explorer 10. S jakými novinkami přichází kromě nové varianty optimalizované pro dotykové ovládání? A pro které starší systémy bude k dispozici? Na tyto otázky naleznete odpověď v mém článku, který publikoval Interval.cz.

Zobrazit celý článek
Skype odolává tlaku sociálních sítí, přechod pod Microsoft uživatele neodradil (publikováno dne 31. 01. 2013 v 18:21):

Logo - SkypeZatímco lidé stále častěji přesouvají svou komunikaci na sociální sítě v čele s Facebookem, službě Skype se odliv uživatelů zatím vyhýbá. Proč? A jaké plány s ním má Microsoft v blízké i vzdálenější době? Pokud vás zajímají odpovědi na vyřčené otázky, přečtete si můj článek, který dnes vydala Lupa.cz.

Zobrazit celý článek
Skype: zatím není jisté, že opustí P2P protokol (publikováno dne 27. 01. 2013 v 23:39):

Logo - SkypeTo, že Skype v dohledné době opustí svůj původní P2P protokol a přejde na technologii využívanou končící službou Microsoft Messenger (dříve Windows Live Messenger, původně MSN Messenger), se zdálo být hotovou věcí, leč není tomu tak. „V tomto smyslu a v tuto chvíli nebyla učiněna žádná definitivní rozhodnutí,“ řekl Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produktů ve společnosti Skype Česká republika, pro server Lupa.cz.

Zobrazit celý článek
Čas pro výhodný upgrade na Windows 8 se krátí (publikováno dne 25. 01. 2013 v 20:33):

Logo - Windows 8Kdo zvažuje přechod na Windows 8, má již jen několik posledních dnů na cenově výhodný upgrade z Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Již příští čtvrtek, tedy 31. ledna 2013, končí akce, v jejímž rámci Microsoft nabízí upgrade na Windows 8 Pro uživatelům tří výše zmíněných systémů za 29,99 €. Ve stejný den lze také naposledy zakoupit počítač dodaný s Windows 7 s nárokem na přechod na Windows 8 za 14,99 €.

Zobrazit celý článek
Windows Phone: i zákazníci O2 a Vodafonu budou moci za aplikace platit přes operátora (publikováno dne 17. 01. 2013 v 16:28):

Logo - Windows PhoneT-Mobile již v závěru loňského roku nabídl svým zákazníkům možnost platit jeho prostřednictvím za aplikace a hry pro Windows Phone. Jak pro server Lupa.cz potvrdil René Keyzlarz české pobočky společnosti Microsoft, T-Mobile nemá exkluzivitu. takže  brzy stejnou možnost získají i zákazníci Vodafonu a O2.

Zobrazit celý článek
Česká telefonní čísla Skype v dohledné době přidělovat nebude (publikováno dne 10. 01. 2013 v 16:14):

Logo - SkypeČeští uživatelé se v dohledné době nedočkají možnosti získat v rámci VoIP služby Skype české telefonní číslo pro příjem hovorů. Serveru Lupa.cz to potvrdil Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produktů ze Skype Česká republika. „Nicméně, průběžně vyhodnocujeme poptávku uživatelů a reagujeme na změny podmínek na lokálním telekomunikačním trhu. Do budoucna tedy tato otázka zůstává otevřená,“ doplnil Tomáš Vocetka pro Lupu.

Zobrazit celý článek
Rekapitulace: webové prohlížeče v roce 2012 (publikováno dne 10. 01. 2013 v 15:56):

Logo - Google ChromeNa přelomu roku mi na serveru Lupa.cz vyšla dvojice článků Google Chrome i Internet Explorer kralují trhu, Safari to vzdává s MS Windows a Přivítejte Facebooko Chat přímo v browseru či ovládání dotykem rekapitulují to nejdůležitější dění na poli webových prohlížečů za kalendářní rok 2012.

Zobrazit celý článek
Přijde nástupce Xboxu 360 již na E3 2013? (publikováno dne 05. 01. 2013 v 22:19):

Logo - XboxMicrosoft na webu spustil odpočet do startu letošního ročníku herního veletrhu E3, což dává tušit, že na něm hodlá představit něco velkého. A dost možná to bude nástupce herní konzole Xbox 360, o němž se spekuluje již delší dobu.Média jej nejčastěji označují za Xbox 720 nebo Xbox 8, ale podle posledních zvěstí by se Microsoft měl vrátit k původnímu názvu své konzole, tedy prostě a jednoduše Xbox.

Zobrazit celý článek
Mobilní rok 2012: Android prorazil na tabletech, Microsoft vykročil levou nohou (publikováno dne 21. 12. 2012 v 15:38):

Logo - AndroidKterý z hráčů na poli chytré mobilní elektroniky bude na rok 2012 vzpomínat s úsměvem a kdo by na něj raději zapomněl? Co vzešlo z velké rivality mezi Applem a Samsungem? Jaké průšvihy mají výrobci mobilů, tabletů a systémů pro ně na svém triku a co se jim naopak povedlo? Odpovědi nabízím v článku, která vyšel na serveru Lupa.cz a shrnuje to nejdůležitější dění na poli chytrých mobilů a tabletů za rok 2012

Zobrazit celý článek
Windows Live Mail to má zřejmě spočítané (publikováno dne 17. 12. 2012 v 15:31):

Logo - Windows LiveE-mailového klienta Windows Live Mail zřejmě nečeká světlá budoucnost, přestože se objevil i v novém balíčku programů Windows Essentials 2012, ovšem jen s opravami a optimalizacemi, tedy bez nových funkcí. Podle důvěryhodného zdroje server Lupa.cz blízkého Microsoftu, který si nepřál být jmenován, další vývoj není v plánu.

Zobrazit celý článek
Windows Live Mesh definitivně končí 13. února 2013 (publikováno dne 15. 12. 2012 v 19:32):

Logo - Windows LiveMicrosoft definitivně ukončí k 13. únoru 2013 provoz své původní synchronizační služby Windows Live Mesh, jejíž úlohu letos na jaře převzala služba SkyDrive, která se z online skladiště souborů změnila v multifunkční úložiště podporující právě i synchronizaci dat. Microsoft o konci služby Windows Live Mesh informoval její uživatele e-mailem.

Zobrazit celý článek
Skype pro iOS s podporou přihlašování přes Microsoft Account (publikováno dne 29. 11. 2012 v 03:57):

Logo - SkypeMicrosoft pokračuje ve vlně aktualizací klientů ke službě Skype, kterou loni koupil za 8,5 miliardy dolarů. Nyní vyšel nový Skype 4.2.1 pro chytrou mobilní elektroniku značky Apple se systémem iOS ve verzi 4.3. Přináší například podporu přihlašování přes Microsoft Account a podporu textové komunikace s uživateli sítě Microsoft Messenger.

Zobrazit celý článek
Za měsíc se prodalo 40 milionů licencí Windows 8 (publikováno dne 27. 11. 2012 v 03:20):

Logo - Windows 8Microsoft ukončil informační embargo a oficiálně oznámil, že od uvedení Windows 8 na maloobchodní trh dne 26. října 2012 prodal již více než 40 milionů licencí tohoto systému. Uvedla to Tami Reller, finanční ředitelka Microsoftu, která nyní spoluřídí divizi mající platformu Windows na starost.

Zobrazit celý článek
Skype a Messenger se slučují: jak se to dotkne uživatelů? (publikováno dne 26. 11. 2012 v 17:05):

Logo - SkypePřibližně rok a půl od oznámení, že Microsoft kupuje službu Skype, přišla z Microsoftu další zásadní zpráva: již v prvních měsících definitivně skončí s provozem vlastní podobné služby Messenger, která bude sloučena právě se službou Skype. Co to znamená pro uživatele těchto dvou komunikačních nástrojů? Na tuto zásadní otázku podrobně odpovídám v článku na webu PC-HELP.cz.

Zobrazit celý článek
Licencování 5+5 nové nabídky Office 365: není tablet jako tablet (publikováno dne 22. 11. 2012 v 08:43):

Logo - Office 2013Microsoft se chystá přepracovanou nabídkou Office 365 oslovit i domácnosti, kterým bude MS Office nabízet za měsíční předplatné až pro deset zařízení. Objevily se ovšem nejrůznější dohady a spekulace, co vlastně v rámci nabídky 5+5 licencí domácnostem nabídne. Podařilo se nám zjistit, jak to s pěti licencemi pro počítače a pěti licencemi pro mobily a tablety velmi pravděpodobně bude.

Zobrazit celý článek
Microsoft aktualizoval dotykový Skype pro Windows 8 a jejich Modern UI (Metro) (publikováno dne 21. 11. 2012 v 22:22):

Jen krátce po vydání první verze aplikace Skype pro nové prostředí Modern UI ve Windows 8, Windows RT a Windows Server 2012 přišla její aktualizace. Pro překlenovací období, než v příštím roce Microsoft sloučí služby Skype a Messenger, nově dotykový Skype vedle textové komunikace s uživateli sítě Messenger podporuje i videohovory.

Zobrazit celý článek
Surface Pro se bude prodávat od 899 dolarů (publikováno dne 21. 11. 2012 v 20:38):

Logo - Surface ProPo ARM tabletu Surface s Windows RT, jehož prodejnost Microsoft stále úzkostlivě tají, přijde v lednu na trh x86/x64 tablet Surface Pro s plnohodnotnými Windows 8, jehož cena byla konečně odhalena. Bohužel se naplnila černá očekávání její výše. Verze tabletu s úložištěm o kapacitě 64 GB vyjde na 899 dolarů. Verze s úložištěm o dvojnásobné kapacitě pak bude ještě o sto dolarů dražší.

Zobrazit celý článek
Nový Skype 3.0 for Android: lepší kvalita přenosu hlasu a nové prostředí pro tablety (publikováno dne 21. 11. 2012 v 20:14):

Logo - SkypeMicrosoft uvolnil nový Skype 3.0 for Android ve verzi 2.1 nebo vyšší. Přichází s podporou přihlašování přes Microsoft Account, textové komunikace s uživateli služby Microsoft Messenger a výrazně vylepšenou kvalitou přenosu audia (hlasu) díky novému kodeku SILK podporujícímu i stereo.

Zobrazit celý článek
SkyDrive nově umí synchronizovat jen vybrané složky (publikováno dne 16. 11. 2012 v 19:12):

Logo - SkyDriveMicrosoft aktualizoval utilitu služby SkyDrive pro synchronizaci souborů mezi počítači, jejich automatickou zálohu do cloudového úložiště a volitelně i vzdálený přístup ke všem datům uloženým v daném počítači. Nová verze utility pro Windows 7 a vyšší nebo OS X 10.7 a vyšší, která je i součástí balíčku Windows Essentials 2012 přináší především možnost zvolit si, které složky mají být synchronizovány.

Zobrazit celý článek
Přichází vystřízlivění z Windows 8? Microsoft opouští Steve Sinofsky (publikováno dne 13. 11. 2012 v 22:05):

Logo - MicrosoftNečekaná zpráva přišla z redmondské centrály společnosti Microsoft. Viceprezident firmy Steve Sinofsky, který měl dosud na starost operační systémy Windows, rezignoval na svou funkci. Stalo se tak tři týdny od uvedení nových Windows 8 na trh.

Zobrazit celý článek
Surface má další konstrukční problém: loupe se logo (publikováno dne 12. 11. 2012 v 21:27):

Logo - MicrosoftTablet Microsoft Surface si pověst odolného tabletu neudržel dlouho. Po efektním mlácení tabletem o zem při jeho oficiálním představení přichází již méně příjemná publicita pramenící ze zpětné vazby od prvních majitelů vůbec prvního tabletu s novým systémem Windows RT.

Zobrazit celý článek
Surface ztrácí pověst odolného tabletu, klávesnice praská (publikováno dne 10. 11. 2012 v 16:17):

Logo - SurfaceKdyž Microsoft spolu s Windows 8 koncem října uváděl do prodeje i svůj tablet Surface s Windows RT, demonstroval jeho extrémní výdrž. S tabletem se na oficiální prezentaci mlátilo o zem, jezdilo se na něm jako na skateboardu. To přežil bez úhony. Jenže množící se zprávy od prvních majitelů nového tabletu s novým systémem mu pověst odolného zařízení dosti kazí.

Zobrazit celý článek
Microsoft vylepšuje svou pověst, co se týče bezpečnosti (publikováno dne 09. 11. 2012 v 22:06):

Logo - MicrosoftSpolečnost Kaspersky Lab zveřejnila analytickou zprávu IT Threat Evolution: Q3 2012, která kromě jiných informací přináší i žebříček programů s exploity nejčastěji využívanými chybami za třetí čtvrtletí tohoto roku. Microsoft, navzdory své dlouhodobé pověsti mezi většinou koncových uživatelů, nemá v první desítce žádný svůj produkt.

Zobrazit celý článek
Xbox Music čelí kritice: přehrávač je příliš jednoduchý (publikováno dne 09. 11. 2012 v 18:10):

Logo - XboxMicrosoft integroval službu Xbox Music do aplikace Music pro prostředí Metro (formálně dnes nazývané Modern UI) ve Windows 8 a Windows RT. A to je podle ohlasů nespokojených uživatelů nové služby v současnosti nejpalčivější problém služby samotné. K ní se totiž jinak přistupovat nedá, ale aplikace Music má k vyspělému hudebnímu přehrávači daleko.

Zobrazit celý článek
Windows 8 jsou bezpečnější než Windows 7 (publikováno dne 09. 11. 2012 v 18:03):

Logo - Windows 8Společnost BitDefender, tvůrce antivirového softwaru, provedla test zabezpečení Windows 8, při kterém zjistila, že nový systém za velkého přispění integrovaného antiviru Windows Defender (což je přejmenovaný a upravený Microsoft Security Essentials) odolá 85 procentům letos nejvíce se šířícího malwaru. Kde selže Windows Defender, zaskakuje User Accounts Control (UAC).

Zobrazit celý článek
Microsoft pohřbívá službu Windows Live Messenger (publikováno dne 07. 11. 2012 v 19:56):

Logo - Windows Live MessengerSpekulace z posledních dnů se naplnily. Microsoft oficiálně oznámil, že již v prvním kvartálu ukončí svou službu Windows Live Messenger alias Microsoft Messenger. Překvapivá zpráva to není, ale přišla nečekaně rychle. Microsoft Messenger, dříve Windows Live Messenger a ještě předtím MSN Messenger je ve světě stále velmi oblíbenou službou a má více než dvanáctiletou tradici.

Zobrazit celý článek
Halo 4 konečně v prodeji i s novým Xboxem 360 (publikováno dne 06. 11. 2012 v 20:16):

Halo 4Microsoft uvedl do prodeje velmi očekávanou akční hru Halo 4. Čtvrté pokračování herního šlágru začalo prodávat v první vlně přes 10 000 obchodů ve více než čtyřech desítkách zemí. V České republice je stanovena doporučená cena Halo 4 na 1 499 Kč, respektive na 1 799 Kč v případě limitované edice hry s bonusovým obsahem.

Zobrazit celý článek
Samsung prodal již tři miliony kusů tabletů Galaxy Note II, Apple a Microsoft hlásí vyprodano (publikováno dne 04. 11. 2012 v 01:11):

Logo - Samsung GalaxySamsung Galaxy Note II, tablet s funkcemi telefonu a operačním systémem Android, pokořil metu tří milionů prodaných kusů během pouhých 37 dní. I když to nevypadá jako kdovíjaký úspěch, je třeba zohlednit specifičnost tohoto zařízení na straně jedné a velká očekávání nových tabletů od Googlu, Applu, Microsoftu a dalších výrobců na straně druhé.

Zobrazit celý článek
Windows 8: čtyři miliony prodaných upgrade licencí za tři dny, ale také nový spor na krku (publikováno dne 01. 11. 2012 v 17:48):

Logo - Windows 8Steve Ballmer, svérázný šéf společnosti Microsoft, na konferenci Build 2012 využil příležitosti pochlubit se prvními prodejními úspěchy nového systému Windows 8. Za první tři dny od spuštění prodeje na maloobchodním trhu byly prodány čtyři miliony upgrade licencí pro přechod z Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7.

Zobrazit celý článek
Windows Phone 8 vstupují na trh (publikováno dne 30. 10. 2012 v 23:00):

Logo - Windows PhoneKrátce po uvedení Windows 8 do maloobchodního prodeje společnost Microsoft představila také systém Windows Phone 8 pro chytré mobilní telefony. Přesněji řečeno odhalila jeho konečnou verzi. S novým systémem veřejnost seznámila již letos v červnu. Microsoft věří, že Windows Phone 8 bude úspěšnějším systémem než jeho předešlá generace.

Zobrazit celý článek
Service Pack 2 pro Windows 7 nevyjde (publikováno dne 29. 10. 2012 v 21:25):

Logo - Windows 7 / Windows VistaWindows 7, historicky komerčně nejúspěšnější a podle některých statistik aktuálně i nejrozšířenější operační systém pro osobní počítače, se nedočká druhého servisního balíčku. Potvrdil to přímo Microsoft. Pro uživatele Windows 7 to ale neznamená nic strašného.

Zobrazit celý článek
Windows Store má hodně daleko k 100 000 aplikací, přijdou akční hry? (publikováno dne 28. 10. 2012 v 23:46):

Logo - Windows StoreČeští zákazníci ve Windows Store naleznou přes čtyři tisíce aplikací pro Windows 8 a Windows RT krátce poté, co oba nové systémy byly oficiálně uvedeny na trh. České aplikace ovšem tvoří jen malý zlomek. Lokální pobočka Microsoftu jako příklad uvedla 17 aplikací, přičemž převážně nejde o nic zajímavého.

Zobrazit celý článek
Windows 8 za hubičku? To ne, ale za pár stokorun ano (publikováno dne 28. 10. 2012 v 16:44):

Logo - Windows 8Microsoft hodně stojí o to, aby si systém Windows 8 rychle vydobyl silné tržní postavení. Tentokrát nespoléhá jen na tradiční OEM kanál (tedy postupné rozšiřování s prodejem nových počítačů) a masivní reklamní kampaň. Uživatelům Windows XP, Windows Vista a Windows 7 nabízí neobvykle výhodnou možnost přejít na nejvyšší maloobchodně dostupnou edici Windows 8 Pro za atraktivní cenu.

Zobrazit celý článek
Windows Media Center pro Windows 8 do konce ledna 2013 zdarma (publikováno dne 27. 10. 2012 v 06:20):

Logo - Windows Media Center / WMCKvůli snižování nákladů za licence pro technologie třetích stran Microsoft z Windows 8 vedle podpory přehrávání filmů na DVD odstranil i oceňovanou aplikaci Windows Media Center, která slouží především pro obsluhu TV tuneru. Tedy sledování televizního vysílání a jeho nahrávání. Aplikaci si uživatelé Windows 8 Pro mohou koupit samostatně za 10 dolarů.

Zobrazit celý článek
Microsoft vydal Skype 6, přišla i verze pro Metro (publikováno dne 25. 10. 2012 v 22:10):

Logo - SkypeMicrosoft uvolnil nový Skype 6. Jedná se o první významnou aktualizaci, které se klient populární komunikační služby dočkává poté, co ji loni koupil Microsoft. Skype 6 podporuje Windows XP a vyšší nebo OS X 10.5.8 a vyšší. Jaké novinky přináší? K podpoře textové komunikace přes Facebook Chat se přidává i podpora textové komunikace v rámci někdejší sítě Windows Live Messenger, dnes už jen Messenger.

Zobrazit celý článek
Windows 8 byla uvedena do prodeje, Microsoft vykročil vstříc svému osudu (publikováno dne 25. 10. 2012 v 06:27):

Logo - Windows 8Microsoft uvedl na maloobchodní trh operační systém Windows 8. Nástupce mimořádně úspěšných Windows 7 je pro Microsoft klíčovým produktem, protože kolem něj vybudoval svou novou firemní strategii. Pokud Windows 8 na trhu neuspějí, má Microsoft velký problém. I proto je ochoten investovat do reklamní kampaně přes 1,8 miliardy dolarů.

Zobrazit celý článek
Brusel se dál angažuje ve válce webových prohlížečů (publikováno dne 25. 10. 2012 v 05:51):

Logo - EU (Evropská unie)Evropská komise oficiálně informovala Microsoft, že nedodržel podmínky dohody týkající se tzv. ballot screen. Bruselští úředníci si po stížnosti norské firmy Opera Software, tvůrce okrajového prohlížeče Opera, vydupali, že Microsoft musí ve Windows XP a vyšších zobrazovat tzv. ballot screen, kde uživatele informuje o možnosti zvolit si vlastní webový prohlížeč a hned několik nejrozšířenějších i nabízí ke stažení.

Zobrazit celý článek
Android do čtyř let porazí Windows? Není to tak jednoduché … (publikováno dne 24. 10. 2012 v 22:31):

Logo - AndroidNěkterá česká média si poněkud svérázně vyložila zprávu analytické společnosti Gartner, na jejímž základě pak tvrdí, že podle analytiků má Google se svým systémem Android do čtyř let porazit Microsoft (a jeho Windows) a ovládnout trh. Ono je to ve skutečnosti trochu jinak. Gartner pouze odhaduje, že se v roce 2016 prodá více zařízení se systémem Android než zařízení s některým ze systémů Microsoftu.

Zobrazit celý článek
Sada Office 2013 pro Windows RT je hotová, jde o verzi pro nekomerční použití (publikováno dne 23. 10. 2012 v 22:55):

Logo - Office 2013Microsoft dokončil přípravy upravené verze kancelářské sady Office 2013 pro systém Windows RT, který s Office 2013 počítá v základní výbavě. První majitelé např. tabletu Surface s Windows RT sice ještě získají jen testovací verzi Office 2013, ale mohou zdarma aktualizovat na ostrou verzi. Majitelé později vyrobených zařízení již dostanou ostrou verzi rovnou.

Zobrazit celý článek
Tablety s Windows RT si žádají větší paměť, pro sebe potřebují 12 GB (publikováno dne 22. 10. 2012 v 20:30):

Logo - Windows 8Zájemci, kteří si budou chtít kupovat tablet s Windows RT, by zcela měli ignorovat modely s kapacitou interní paměti 16 GB. Samotná Windows RT si z ní totiž ukousnou 12 GB. Pro uživatelská data zbudou jen 4 GB volného prostoru. Windows RT jsou dvanáctkrát větší než systém iOS používaný na iPadu, dosud nejúspěšnějšímu tabletu.

Zobrazit celý článek
Amazon: Windows 8 v čele žebříčku nejžádanějšího softwaru (publikováno dne 17. 10. 2012 v 14:54):

Logo - Windows 8Windows 8 ještě nebyla uvedena na trh a už mají první výraznější úspěch, co se týče poptávky zákazníků. Známý e-shop Amazon začal přijímat předběžné objednávky na nový systém od Microsoftu, který se díky tomu ještě před zahájením prodeje dostal na první místo žebříčku aktuálně nejprodávanějšího softwaru, který Amazon.com nabízí. Zákazníci mají zájem o upgrade na Windows 8 Pro.

Zobrazit celý článek
Na Xbox 360 míří aktualizace přinášející Internet Explorer či Xbox SmartGlass (publikováno dne 16. 10. 2012 v 22:37):

Logo - Xbox 360Microsoft dnes začal s distribucí aktualizace firmwaru herní konzole Xbox 360. Postupně se nabídne k instalaci všem majitelům této herní konzole, kteří ji mají připojenou k Internetu. Přináší řadu klíčových novinek, které Xbox 360 výrazně občerstvují. Co nového tedy aktualizace přináší?

Zobrazit celý článek
Microsoft spustil Xbox Music, v České republice služba zatím není dostupná (publikováno dne 16. 10. 2012 v 20:01):

Logo - XboxS novou aktualizací firmwaru pro konzoli Xbox 360 jejím uživatelům v 22 zemích Microsoft zpřístupnil očekávanou hudební službu Xbox Music. V České republice služba prozatím spuštěna nebyla, ale má se v následujících měsících dál rozšiřovat, takže třeba se dočkají i tuzemští uživatelé. O co zatím přicházejí?

Zobrazit celý článek
Microsoft odtajnil ceny Windows 8 a ukázal jejich balení (publikováno dne 15. 10. 2012 v 22:31):

Logo - Windows 8Microsoft zveřejnil ceny nového operačního systému Windows 8. Základní edice se bude na domovském americkém trhu prodávat za 99,99 USD. Vyšší edice Windows 8 Pro pak za 139,99 USD. Pro přechod ze základních Windows 8 na Windows 8 Pro bude nutné zakoupit Windows 8 Pro Pack, který za 69,99 USD nabídne i nově samostatně prodávanou aplikaci Windows Media Center.

Zobrazit celý článek
Microsoft hodlá Windows 8 podpořit kampaní až za téměř dvě miliardy dolarů (publikováno dne 15. 10. 2012 v 14:56):

Logo - Windows 8Microsoft chce s Windows 8 navzdory kontroverzním změnám v systému uspět a neponechává proto nic náhodě. Uživatelům Windows XP, Windows Vista a Windows 7 do konce ledna 2013 bude nabízet cenově výhodný upgrade z libovolné edice na Windows 8 Pro. Systém též hodlá podpořit masivní reklamní kampaní. Přiznává, že jej vyjde na více než miliardu dolarů. Podle firem z oboru marketingu však Microsoft ve skutečnosti zaplatí 1,5 až 1,8 miliardy dolarů.

Zobrazit celý článek
100 000 aplikací ve Windows Store do 90 dnů od uvedení Windows 8? (publikováno dne 14. 10. 2012 v 19:23):

Logo - Windows 8Windows 8 s prostředím Metro se na tabletech jeví dobře, ale mohou pohořet, pokud nebude v nabídce Windows Store dostatek kvalitních a zajímavých touch-friendly aplikací. Totéž platí o novém systému Windows RT, byť o něj není mezi výrobci tabletů takový zájem. V nabídce Windows Store, několik dnů před uvedením Windows 8 na trh, jsou celkově přibližně tři tisícovky aplikací. Po třech měsících od uvedení Windows 8 na trh jich tam prý ale bude sto tisíc!

Zobrazit celý článek
Xbox 360 brzy dostane Internet Explorer a další nové funkce (publikováno dne 14. 10. 2012 v 16:24):

Microsoft začal předplatitelům zábavní sítě Xbox Live zasílat informační e-maily, kde je seznamuje s novinkami, které pro Xbox Live a herní konzoli Xbox 360 v nejbližších dnech uvede. Pro uživatele, kteří si platí tzv. zlaté členství, bude k dispozici webový prohlížeč Internet Explorer.

Zobrazit celý článek

Další články na téma „Microsoft“ →

Volím Svobodné