Téma: Google pod drobnohledem

Zde naleznete výběr článků o produktech a službách americké společnosti Google. Začínala s provozem stejnojmenného vyhledávače, který je dnes celosvětově nejvyužívanější službou svého typu. Google ale rozšířil své působení do řady dalších oblastí a je jednou z mála firem, které mohou pravdivě tvrdit, že udávají technologické trendy. V případě Googlu nejen na poli internetových služeb, ale i mezi chytrými mobilními zařízeními, jejichž popularita a význam neustále roste.

Změní Google opět vyhledávání obrázků? (publikováno dne 18. 02. 2013 v 19:15):

Logo - GoogleGoogle zřejmě opět uvažuje o změně zobrazování výsledků vyhledávání. Naposledy provedl změny letos koncem ledna. Nyní někteří uživatelé používající „originální“ Google.com namísto lokalizovaného vyhledávače Google.cz údajně v tomto týdnu krátkodobě měli k dispozici opět odlišný způsob práce s výsledky vyhledávání obrázků. Právě na Google.com se občas provádějí experimenty.

Zobrazit celý článek
Google má lepší služby než je Skype, ale potřebuje je zkonsolidovat (publikováno dne 10. 02. 2013 v 18:26):

Microsoft si koupil Skype, ale Google nemusí závidět. Jeho komunikační služby rovněž stojí za pozornost. Je jich ale příliš mnoho. Znáte je všechny? Ověřte si to přečtením mého článku na serveru Lupa.cz, kde se jednotlivým službám a jejich slabým i silným stránkám podrobně věnuji.

Zobrazit celý článek
Rekapitulace: webové prohlížeče v roce 2012 (publikováno dne 10. 01. 2013 v 15:56):

Logo - Google ChromeNa přelomu roku mi na serveru Lupa.cz vyšla dvojice článků Google Chrome i Internet Explorer kralují trhu, Safari to vzdává s MS Windows a Přivítejte Facebooko Chat přímo v browseru či ovládání dotykem rekapitulují to nejdůležitější dění na poli webových prohlížečů za kalendářní rok 2012.

Zobrazit celý článek
Google Docs má nabídnout 90 % funkcí, které v MS Office používá většina uživatelů (publikováno dne 26. 12. 2012 v 16:31):

Logo - GoogleGoogle Docs prý časem nabídne všechny funkce z MS Office, které využívá 90 % uživatelů této tradiční desktopové sady. V rozhovoru pro server All Thinks Digital to řekl Amit Singh, viceprezident Googlu pro podnikovou klientelu. Některá česká a slovenská média původní informaci mylně přetlumočila tak, že Google Docs nabídne 90 procent funkcí MS Office.

Zobrazit celý článek
Mobilní rok 2012: Android prorazil na tabletech, Microsoft vykročil levou nohou (publikováno dne 21. 12. 2012 v 15:38):

Logo - AndroidKterý z hráčů na poli chytré mobilní elektroniky bude na rok 2012 vzpomínat s úsměvem a kdo by na něj raději zapomněl? Co vzešlo z velké rivality mezi Applem a Samsungem? Jaké průšvihy mají výrobci mobilů, tabletů a systémů pro ně na svém triku a co se jim naopak povedlo? Odpovědi nabízím v článku, která vyšel na serveru Lupa.cz a shrnuje to nejdůležitější dění na poli chytrých mobilů a tabletů za rok 2012

Zobrazit celý článek
Android a Flash Player: některým zařízením je odepírána dostupná aktualizace (publikováno dne 21. 11. 2012 v 23:26):

Logo - Flash / Flash PlayerNa některých zařízeních se systémem Android v posledních dnech začalo zobrazovat zamítnutí stažení aktualizace aplikace Flash Player, která se ale přitom automaticky nabízí. Zajímavé je, že na některých zařízeních k aktualizaci dojde bez problémů, ovšem na jiných se objeví zpráva o jejím zamítnutí s příslibem zaslání podrobnějších informací e-mailem. K tomu ovšem ani po několika dnech nedošlo.

Zobrazit celý článek
Google Chrome 23 vylepšuje podporu soukromí (publikováno dne 06. 11. 2012 v 18:42):

Logo - Google ChromeČas plyne jako voda v řece po jarním tání, takže už tu máme nový Google Chrome 23. Ten přináší zejména novinky v oblasti ochrany soukromí. Nejzajímavější je podpora technologie Do Not Track, pomocí které mohou uživatelé volitelně webovým stránkám předávat sdělení, že si nepřejí sledovat svůj pohyb napříč weby. Weby resp. jejich provozovatelé však přání uživatelů nemusí respektovat.

Zobrazit celý článek
Google Play nabízí téměř 700 000 aplikací, prodej hudby a filmů startuje konečně i v Evropě (publikováno dne 04. 11. 2012 v 13:40):

Logo - Google PlayGoogle se pochlubil, že katalog Google Play nabízí již téměř 700 000 aplikací pro platformu Android. Dohání tak Apple a jeho AppStore s aplikacemi pro iOS. Apple koncem října uvedl, že AppStore nabízí již více než 700 000 aplikací, z nichž zhruba 275 000 je optimalizováno pro různé verze tabletu iPad.

Zobrazit celý článek
Smartphone Nexus 4 od LG: Android 4.2, bezdrátové dobíjení a další laskominy (publikováno dne 30. 10. 2012 v 20:54):

Logo - NexusGoogle, přesně podle očekávání, představil nový mobilní telefon značky Nexus, který pro něj po společnostech HTC a Samsung vyrobí další asijský výrobce, tentokrát LG. Nový Nexus 4 od LG je vybaven zbrusu novým systémem Android 4.2 Jelly Bean. Má velký jemně zaoblený 4,7“ IPS Plus displej s rozlišením 1280 × 768 pixelů, Zerogap Touch technologií a druhou generaci Corning Gorilla Glass s ještě lepší ochranou před škrábanci.

Zobrazit celý článek
Android 4.2 přináší podporu více uživatelských účtů a bezdrátového propojení s televizorem (publikováno dne 30. 10. 2012 v 09:54):

Logo - Android Jelly BeansGoogle představil novou verzi operačního systému Android nesoucí označení 4.2 a ponechávající si kódové jméno Jelly Bean jako verze 4.1 představená letos v létě na konferenci Google I/O. Hlavní novinkou v nové verzi je podpora více uživatelských účtů a přepínání mezi nimi. Vzhledem k načasování se nelze ubránit dojmu, že je to reakce na tablety s Windows 8 a Windows RT, které tutéž funkcionalitu přenášejí ze světa osobních počítačů.

Zobrazit celý článek
Google představil nový tablet Nexus 10, původní Nexus 7 dostal 3G modem (publikováno dne 29. 10. 2012 v 12:28):

Logo - NexusGoogle představil tablet Nexus 10, jenž má být alternativou pro uživatele, kterým je dosavadní Nexus 7 příliš malý. O přípravě jeho většího brášky se spekuluje zhruba stejně dlouho jako o uvedení menší verze iPadu, které jsme se nakonec nedávno dočkali. Také Google vyslyšel volání zákazníků a po menším tabletu Nexus 7 ukázal nový Nexus 10, který pro něj tentokrát vyrábí Samsung.

Zobrazit celý článek
Tablety s Androidem se dotahují na iPad (publikováno dne 28. 10. 2012 v 07:07):

Logo - AndroidPodle analýzy společnosti Strategy Analytics začínají tablety se systémem Android dotahovat iPad s iOS. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku se prý prodalo celosvětově o 24,7 milionů tabletů, což znamená meziroční nárůst o 43 procent z 17,2 milionů prodaných tabletů ve třetím kvartálu roku 2011.

Zobrazit celý článek
Google hájí pozice, do Windows Store uvedl aplikaci Google Search (publikováno dne 24. 10. 2012 v 22:51):

Logo - GoogleVe Windows Store se objevila první aplikace od Googlu. Je jí samotný vyhledávač. Google tak reaguje na fakt, že Windows 8 mají ve svém dotykovém prostředí integrovanou aplikaci vyhledávače Bing (který je v rámci českého webového prostředí jen obtížně použitelný.) Google pro dotykové prostředí Windows 8 je k dispozici i v české verzi a podporuje například i hlasové vyhledávání.

Zobrazit celý článek
Android do čtyř let porazí Windows? Není to tak jednoduché … (publikováno dne 24. 10. 2012 v 22:31):

Logo - AndroidNěkterá česká média si poněkud svérázně vyložila zprávu analytické společnosti Gartner, na jejímž základě pak tvrdí, že podle analytiků má Google se svým systémem Android do čtyř let porazit Microsoft (a jeho Windows) a ovládnout trh. Ono je to ve skutečnosti trochu jinak. Gartner pouze odhaduje, že se v roce 2016 prodá více zařízení se systémem Android než zařízení s některým ze systémů Microsoftu.

Zobrazit celý článek
Android 4 nebo vyšší již na čtvrtině zařízení (publikováno dne 22. 10. 2012 v 04:32):

Logo - AndroidKaždé čtvrté zařízení, které v čtrnáctidenním cyklu končícím k 1. říjnu přistoupilo na Google Play, již disponuje systémem Android ve verzi 4 nebo vyšší. Ice Cream Sandwich má aktuálně podíl již 23,7 procenta, takže je druhou nejrozšířenější verzí systému. Nejnovější Jelly Bean je však s podílem 1,8 procenta až pátou nejrozšířenější verzí v pořadí.

Zobrazit celý článek
Další smartphone Nexus vyrobí LG, ale může jich být mnohem více (publikováno dne 16. 10. 2012 v 10:52):

Logo - NexusDalší zařízení do rodiny Nexus pro Google vyrobí LG. Tentokrát půjde o chytrý mobilní telefon samozřejmě opět se systémem Android. Již dříve se spekulovalo, že LG pro Google vyrobí tablet Nexus, ale minimálně ten první nakonec vyrábí Asus. Nový smartphone LG Nexus 4 by měl nahradit současný Nexus Galaxy, který vyrábí Samsung.

Zobrazit celý článek
Google TV získá hlasové ovládání (publikováno dne 16. 10. 2012 v 10:10):

Logo - Google TVGoogle se dosavadními neúspěchy své platformy pro chytré televizory nenechává odradit od dalšího vývoje Google TV. Nyní pracuje na aktualizaci, která doplní hlasové ovládání. Hlasovými povely bude možné přepínat mezi kanály, ovládat hlasitost, prohledávat televizní program či ovládat integrovaný webový prohlížeč.

Zobrazit celý článek
Felix Baumgartner má i internetový rekord (publikováno dne 15. 10. 2012 v 20:53):

Logo - YouTubeVideoportál YouTube již v přímém přenosu nabídl i koncerty známých a úspěšných interpretů, ale zatím nejsledovanějším přenosem se stal mediálně ostře sledovaný seskok Felixe Baumgartnera, který seskočil ze stratosféry, volným pádem se proletěl 36,5 kilimetru a překonal rychlost zvuku. Dvouhodinový přenos na YouTube sledovalo přes osm milionů lidí.

Zobrazit celý článek
Gmail pro Android nabídne pinch-to-zoom a další novinky (publikováno dne 14. 10. 2012 v 22:32):

Logo - GmailAplikace e-mailové služby Gmail pro zařízení se systémem Android bude aktualizována. Novější verze aplikace má podporovat funkci pinch-to-zoom, která patří k uživateli dlouhodobě nejžádanějším. Novinkou též bude možnost rychlého archivování nebo smazání zprávy přejetím prstem po ní ve výpisu pošty zprava doleva.

Zobrazit celý článek
Google provedl největší aktualizaci Street View v historii služby (publikováno dne 13. 10. 2012 v 22:17):

Logo - Google Maps / Street ViewZatímco Apple se horečně snaží uvést své mobilní mapy do použitelné podoby, Google dál vylepšuje své dnes globálně zřejmě nejlepší internetové mapy vůbec. Přidal další lokality, které lze navštívit díky službě Street View. Má jít o největší aktualizaci v dějinách služby. Zpřístupnil snímky více než 400 kilometrů cest.

Zobrazit celý článek
Mobilní aplikace Google Plus podporuje správu stránek (publikováno dne 13. 10. 2012 v 18:00):

Logo - Google Plus / Google+Byla vydána nová verze oficiální aplikace sociální sítě Google Plus pro zařízení se systémy Android a iOS. Společnou novinkou pro obě platformy je dlouho požadovaná funkce pro správu vlastních stránek z mobilu. Nová nativní aplikace Google Plus umožňuje majitelům stránek psát pod jejich záštitou nové příspěvky a komentáře.

Zobrazit celý článek
Boj mezi Applem a Googlem se má dál stupňovat (publikováno dne 12. 10. 2012 v 22:20):

Logo - GoogleEric Schmidt, bývalý šéf společnosti Google a stále předseda její správní rady, poskytl velmi zajímavý rozhovor serveru All Things Digital, který se týkal souboje mezi Googlem a Apple na poli mobilních zařízení. Ostřílený manažer Eric Schmidt očekává, že v příštím roce padne meta jedné miliardy chytrých mobilů se systémem Android. Boj mezi Googlem a Applem se prý ještě vyostří.

Zobrazit celý článek
Google Cloud Print: Jak tisknout třeba i na druhém konci světa snadno a rychle (publikováno dne 12. 10. 2012 v 14:47):

Logo - Google Cloud PrintChcete tisknout během cest na tiskárně doma nebo v práci bez VPN či podobných složitostí? V dnešním článku na Lupě podrobně popisuji, jak na to se službou Google Cloud Print, pro kterou není nutná ani žádná hi-tech tiskárna. Tisknout můžete z mobilu, tabletu i počítače.

Zobrazit celý článek
Sandbox v prohlížeči Google Chrome letos podruhé pokořen (publikováno dne 11. 10. 2012 v 22:19):

Logo - Google ChromeSandbox v prohlížeči Google Chrome má už podruhé svého pokořitele. Opět jím je člověk známý pod přezdívkou Pinkie Pie, který letos již podruhé uspěl v soutěži vypsané Googlem. Ten nabídl odměnu 60 000 dolarů každému, kdo dovede pokořit sandbox v jeho prohlížeči, na kterém si Google hodně zakládá a víceméně na něm buduje pověst prohlížeče Google Chrome jako vysoce bezpečného browseru.

Zobrazit celý článek
Google Nexus 7 míří oficiálně na český trh s doporučenou cenou 5 990 Kč (publikováno dne 10. 10. 2012 v 23:42):

Logo - NexusTablet Google Nexus 7 se sice již v českých e-shopech prodává nějaký ten pátek, ale oficiálně jej společnost Google uvádí na náš trh teprve nyní. Jedná se o moderní, výkonný a kompaktní tablet se systémem Android v nejnovější verzi 4.1 Jelly Bean, kterou Google představil teprve letos v létě právě spolu s tímto tabletem.  Nexus 7 pro Google vyrábí Asus, zkušený dodavatel počítačového hardwaru a spotřební elektroniky.

Zobrazit celý článek
Apple a Google stojí patenty už více než výzkum a vývoj (publikováno dne 10. 10. 2012 v 22:42):

Logo - AppleList The New York Times přinesl článek, v němž se věnuje zneužívání softwarových patentů v konkurenčním boji. V článku operuje se závěry analýzy Stanford Univerzity, podle níž se jen v oblasti mobilních telefonů za poslední dva roky za patentové spory a nákupy patentů utratilo 20 miliard dolarů. To je částka, která podle The New York Times představuje náklady osmi letů průzkumných sond na Mars.

Zobrazit celý článek
Google prý čekají v Evropě problémy kvůli přístupu k soukromí uživatelů (publikováno dne 08. 10. 2012 v 18:53):

Logo - GoogleEvropské úřady chystají zásah proti společnosti Google v souvislosti s březnovou změnou smluvních podmínek a zásad ochrany osobních údajů uživatelů amerického internetového kolosu. Některé evropské země podle britského deníku The Guardian mají v nejbližších dnech úředně zasáhnout proti Googlu ve věci ochrany soukromí svých občanů z řad uživatelů jeho služeb.

Zobrazit celý článek
Kam s fotkami? Vyzkoušeli jsme, co fotografům nabízí Google a Microsoft (publikováno dne 04. 10. 2012 v 17:09):

Logo - SkyDriveV dnešním článku na Lupě přinášíme další porovnání nabídky internetových služeb Microsoftu a Googlu. Tentokrát se blíže zaměřuji na to, co dva velcí rivalové nabízejí pro uskladnění, sdílení a publikování fotek online. Řeč bude o úložištích Microsoft SkyDrive a Google Drive, sociální síti Google Plus, službě Picasa Web Albums, softwarovém balíčku Windows Essentials 2012, programu Picasa a aplikacích pro chytré mobily a tablety.

Zobrazit celý článek
Google ruší další neúspěšné a nadbytečné služby (publikováno dne 01. 10. 2012 v 22:51):

Vedle úprav úložiště služeb Google Drive a Picasa Web Albums bylo zároveň oznámeno ukončení provozu některých dalších služeb. Tentokrát Google neposílá na odpočinek nic zásadního. Koncových uživatelů se může dotknout víceméně jen odstranění možnosti vložit si na titulní stránku vyhledávače Google vlastní obrázek do pozadí.

Zobrazit celý článek
Picasa Web Albums a Google Drive budou sdílet už i bezplatnou kapacitu (publikováno dne 01. 10. 2012 v 16:31):

Že by v datových centrech společnosti Google docházelo místo na pevných discích? S trochou nadsázky to tak vypadá. Bylo totiž oznámeno, že cloudové úložiště Google Drive a veřejné fotoalbum Picasa Web Albums se nově budou i v bezplatné verzi dělit o společný prostor s kapacitou 5 GB.

Zobrazit celý článek
Internet Explorer porazil Google Chrome i Mozilla Firefox v testu rozpoznání nebezpečných webů (publikováno dne 01. 10. 2012 v 05:06):

Logo - Internet Explorer (MSIE)Společnost NSS Labs provedla další ze svých testů webových prohlížečů, při nichž zkoumá schopnost prohlížeče zablokovat přístup na web, který šíří malware nebo je používán pro útoky jako je třeba phishing. Během 175 dnů výzkumníci z NSS Labs zkoumali počínání nejrozšířenějších webových prohlížečů při návštěvě přibližně 84 000 konkrétních webových adres

Zobrazit celý článek
Náhradou za iGoogle má být Google Chrome? (publikováno dne 29. 09. 2012 v 01:45):

V příštím roce se Google chystá z balíčku Google Apps vyřadit službu iGoogle, tedy výchozí stránku jeho vyhledávače s možností personalizace díky gadgetům. Po 1. listopadu 2013 nebude dostupná. Jako platící zákazník zvyklý na iGoogle jsem se zeptal technické podpory, jestli služba bude nahrazena nějakou alternativou podobně jako v minulosti Google Page Creator nahradila komplexnější služba Google Sites.

Zobrazit celý článek
Google Apps: přechodu na Google Drive se již nelze vyhnout (publikováno dne 28. 09. 2012 v 19:36):

Google začal v několika vlnách obesílat uživatele cloudového balíčku Google Apps informačním e-mailem, že byl uveden do chodu proces postupného nahrazováním služby Google Docs službou Google Drive. Přesněji řečeno se Google Drive stává novým výchozím úložištěm namísto Google Docs. Změna spočívá hlavně v tom, že uživatelé budou nyní nuceni pracovat s jeho webovým rozhraním namísto původního rozhraní Google Docs.

Zobrazit celý článek
Jaké jsou nejlepší alternativy výchozích mobilních prohlížečů? (publikováno dne 20. 09. 2012 v 12:38):

Na Lupě dnes vyšla první část mého dvojdílného článku věnovaná alternativám za prohlížeče integrované do systémů Android a iOS. Podrobněji se věnuji poměrně mladému mobilnímu prohlížeči Google Chrome, nedávno kompletně přepracovanému prohlížeči Mozilla Firefox a v neposlední řadě velmi zajímavé mobilní verzi prohlížeče Maxthon.

Zobrazit celý článek
Google Chrome je na trhu čtyři roky a už jej ovládá (publikováno dne 05. 09. 2012 v 18:53):

Google Chrome slaví čtvrté narozeniny. Lépe řečeno, jsou to čtyři roky, co po letech popírání příprav vlastního browseru Google zveřejnil jeho první betaverzi. Podle nejnovějších dat přímo od Googlu dnes jeho vlastní prohlížeč má zhruba 310 milionů uživatelů napříč kontinenty.

Zobrazit celý článek
Podnikatelům freemail nesluší, pořiďte si e-mail na vlastní doméně (publikováno dne 22. 08. 2012 v 14:39):

Díky cloudovým technologiím lze používat špičkové e-mailové služby na své doméně i bez vlastního poštovního serveru. V dnešním článku, jejž publikovala Lupa.cz v rámci letního seriálu Office a firma v cloudu představuji několik takových řešení, která jsou cenově dostupná i pro drobné živnostníky a nejmenší firmy.

Zobrazit celý článek
Microsoft Office 365 a Google Apps: Co cloudové služby nabízejí malým firmám (publikováno dne 15. 08. 2012 v 15:10):

Malé firmy si díky Microsoft Office 365 nebo Google Apps mohou dovolit kancelářský komfort, aniž by si musely pořizovat server a jeho softwarovou výbavu a nést náklady na jeho provoz a nevyhnutelnou modernizaci. Co konkrétně malým firmám Microsoft a Google nabízejí a za kolik? Tématu se věnuji v dnešním článku na Lupě, který je dalším příspěvkem do letního seriálu Office a firma v cloudu.

Zobrazit celý článek
Google Chrome 21: první krůček k podpoře WebRTC (publikováno dne 09. 08. 2012 v 19:37):

Po dalších šesti týdnech vývoje vyšla nová verze prohlížeče Google Chrome. Nový Google Chrome 21 přináší první prvky z projektu WebRTC. Podobně jako dříve vydaná Opera 12 konkrétně tvůrcům webových aplikací přináší možnost přístupu k webové kameře pouze přes JavaScript, ke kterému přidává přístup k mikrofonu. Vyžadován není žádný plug-in, pouze souhlas uživatele s přístupem k danému zařízení.

Zobrazit celý článek
Sonda Curiosity zvládla cestu na Mars, na YouTube narazila (publikováno dne 07. 08. 2012 v 17:12):

Sonda Curiosity úspěšně přistála na Marsu. Jde o nejsofistikovanější zařízení, které kdy člověk dopravil na jiné vesmírné těleso. Od letu Jurije Gagarina a Apolla 11 nebo po budování ISS jde o největší počin v lidském dobývání vesmíru. O to větší skandál způsobilo smazání videa ze serveru YouTube s přistáním výkladní skříně pozemské technologie na povrchu jiné planety.

Zobrazit celý článek
Souboj gigantů: je lepší SkyDrive od Microsoftu nebo Google Drive? (publikováno dne 27. 07. 2012 v 04:57):

Na pole služeb pro online synchronizaci souborů za použití cloudového úložiště nedávno vstoupily dvě těžké váhy: Microsoft a Google. Který z věčných rivalů má lepší službu? Je jí Microsoft SkyDrive nebo Google Drive? Odpovědět jednoznačně není dost dobře možné. Proč, to se dozvíte v mém článku na Lupě, kde podrobně rozebírám silné i slabé stránky obou služeb.

Zobrazit celý článek
Google Talk a Twitter postihl výpadek (publikováno dne 26. 07. 2012 v 19:55):

Služby Google Talk a Twitter dnes (26. července 2012) postihl výpadek. Komunikační služba Google Talk, která je jako chat integrována i do služeb Gmail nebo Google Plus, se s problémy začala potýkat po poledni našeho času. Nedařilo se přihlášení k účtu. Pokud se povedlo přihlásit, objevovaly se různé chybové hlášky následované všemožnými projevy nestandardního chování služby.

Zobrazit celý článek
Google vylepšil překladač, ukáže příklady použití přeložených slov ve větě (publikováno dne 24. 07. 2012 v 13:03):

Služba Google Translate se dočkala dvou vylepšení a začala masivně propagovat prohlížeč Google Chrome s integrovanou podporou Google Translate. První velmi užitečnou  novinkou je funkce, která přeložené slovo ukáže použité ve větě. První tlačítko zleva u pravého dolního okraje prostoru s překladem umožní lépe pochopit jeho význam.

 

S pomocí šipek je možné přepínat mezi různými příklady. Google Translate čerpá z reálných vět publikovaných na webu, takže u každého příkladu je odkaz na původní zdroj. Google využívat data, která indexoval robot jeho vyhledávače. A nejde o jedinou novinku, které se ve strojovém překladači Googlu s podporou aktuálně 68 jazyků objevila.

Novinkou je též tlačítko pro rychlý výběr celého textu překladu u levého dolního rohu prostoru s překladem. Není tak nutné text označovat myší, stačí jen kliknout na tlačítko. Pro jeho vložení do schránky ale stále musíte použít klávesovou zkratku nebo kontextovou nabídku prohlížeče. Tlačítko pro výběr celého textu je i ve formuláři pro zadávání textu určeného k překladu.

Google Translate též začal ve velkém propagovat prohlížeč Google Chrome. „Vyzkoušejte nový prohlížeč s automatickým překladačem, vybízí těžko přehlédnutelný text v designu systémových oznámení služeb Googlu. Google Chrome má sice integrovaný překladač, ale jestli ještě jde po už takřka čtyřech letech od uvedení první veřejné verze stále ještě o nový prohlížeč, to je otázkou …

Zobrazit celý článek
Google oznámil, že 90 procent tržeb generují jeho internetové aktivity (publikováno dne 22. 07. 2012 v 16:09):

Google zveřejnil své hospodářské výsledky za druhý kvartál aktuálního fiskálního roku, který končil 30. června 2012. Celkové tržby se meziročně zvýšily o 35 procent na 12,21 miliardy dolarů. Čistý zisk činil tentokrát 2,51 miliardy dolarů, což je o 280 milionů dolarů více než oproti stejnému období v loňském roce.

Zobrazit celý článek
Google chce vylepšit Gmail, koupil proto start-up Sparrow (publikováno dne 22. 07. 2012 v 15:28):

Google opět vyrazil na nákupy. Tentokrát koupil start-up Sparrow. Akvizice byla potvrzena oběma stranami. Částka, kterou Google zaplatil za firmu založenou teprve v loňském roce, zveřejněna nebyla, ale hovoří se o sumě kolem 25 milionů dolarů. A co že to Google vlastně koupil?

Zobrazit celý článek
Evropská komise prošetřuje podporu alternativních prohlížečů ve Windows RT (publikováno dne 20. 07. 2012 v 23:37):

Evropská komise zahájila další křižáckou výpravu proti Microsoftu. Tentokrát se předmětem jejího zájmu stal operační systém Windows RT, který se letos na podzim objeví na trhu spolu s Windows 8, přičemž ovšem bude zpočátku dodáván výhradně s ARM tablety vybraných výrobců.

Zobrazit celý článek
Firma v cloudu: Co Google a Microsoft nabízejí velkým i malým podnikům (publikováno dne 19. 07. 2012 v 01:47):

Výběrem vhodné cloudové služby či technologie mohou firmy snížit náklady a zefektivnit činnost. V dalším článku z letního seriálu Office a firma v cloudu, který vychází na Lupě, představuji nabídku hotových veřejných cloudových řešení od Microsoftu (Office 365) a Googlu (Google Apps). V článku se však věnuji i o privátnímu cloudu, který může vyhovovat hlavně velkým firmám.

Zobrazit celý článek
Nexus 7 na českém trhu od září za 6 339 Kč (publikováno dne 16. 07. 2012 v 19:42):

Asus, který pro Google vyrábí tablety Nexus 7, zveřejnil informace o jejich ceně a dostupnosti na českém trhu. Tablety Nexus 7 se systémem Android 4.1 (Jelly Bean) se u nás mají začít prodávat v září 2012. Cena verze se 16 GB uživatelské paměti má činit 6 399 Kč. Nexus 7 si tedy udrží zajímavou cenu i na českém trhu.

Zobrazit celý článek
Jak Google ví kolik slov napíší a kolik dat přenesou uživatelé jeho prohlížeče? (publikováno dne 15. 07. 2012 v 03:30):

druhý den konference Google I/O 2012 zaznělo, že uživatelé prohlížeče Google Chrome denně při surfování po webu přenesou 1 TB dat a v prohlížeči napíší 60 miliard slov. V odkazovaném článku jsem slíbil  že se pokusím zjistit, jak mohl Google k těmto informacím dojít.  Tento týden jsem se dočkal odpovědi, která ale takřka nic nevysvětluje.

Zobrazit celý článek
Rusko se chystá na cenzuru Internetu, Google a Wikipedia jsou proti (publikováno dne 13. 07. 2012 v 00:41):

Dolní komora ruského parlamentu posvětila zákon, který zavádí internetovou cenzuru. Jako obvykle zastánci zákona tvrdí, že má sloužit k očištění Internetu od webů s nelegálním obsahem anebo obsahem ohrožujícím děti. Vzhledem k současnému rozložení sil v ruském parlamentu se očekává, že zákon hladce projde i jeho horní komorou.

Zobrazit celý článek
Nexus Q: předražený mrzáček byl dle očekávání hacknut (publikováno dne 12. 07. 2012 v 02:45):

Na známém fóru xda-developers.com se již objevil jeden z prvních návodů, jak se propracovat k systému Android a využít jeho možností v zařízení Nexus Q, které Google nedávno představil.  To má oficiálně umožňovat jen přístup k filmům, seriálům, knihám anebo časopisuům z nabídky Google Play (filmy, seriály, knihy, časopisy) a videím ze serveru YouTube. Tématu se věnuji v článku publikovaném na mém novém odštěpeném blogu Svět21.cz.

Zobrazit celý článek

Další články na téma „Google“ →

Volím Svobodné