Téma: data v cloudu

 

Zde naleznete tematický výběr článků věnující se službám pro ukládání dat do internetových cloudových úložišť a nástrojům, aplikacím a řešením spolupracujícím s těmito službami a umožňujím jejich praktické využití. Cloudová online úložiště představují zásadní posun v ukládání uživatelských dat a zohledňují nástup chytrých přenosných zařízení, kdy s využitím vysokorychlostního mobilního internetového připojení chtějí mít uživatelé přístup ke svým datům doslova kdekoliv a kdykoliv. 

Windows Live Mail to má zřejmě spočítané (publikováno dne 17. 12. 2012 v 15:31):

Logo - Windows LiveE-mailového klienta Windows Live Mail zřejmě nečeká světlá budoucnost, přestože se objevil i v novém balíčku programů Windows Essentials 2012, ovšem jen s opravami a optimalizacemi, tedy bez nových funkcí. Podle důvěryhodného zdroje server Lupa.cz blízkého Microsoftu, který si nepřál být jmenován, další vývoj není v plánu.

Zobrazit celý článek
SugarSync testuje novou aplikaci pro Android (publikováno dne 16. 12. 2012 v 16:12):

Logo - SugarSyncSynchronizační služba SugarSync nabídla svým uživatelům k testování novou aplikaci pro zařízení se systémem Android ve verzi 1.6 nebo pozdější. Učinila tak zhruba měsíc po uvedení betaverze klientské aplikace pro osobní počítače, která přinesla například výrazné zjednodušené ovládání nebo podporu přístupu k datům v cloudovém úložišti jako k dalšímu pevnému disku.

Zobrazit celý článek
Windows Live Mesh definitivně končí 13. února 2013 (publikováno dne 15. 12. 2012 v 19:32):

Logo - Windows LiveMicrosoft definitivně ukončí k 13. únoru 2013 provoz své původní synchronizační služby Windows Live Mesh, jejíž úlohu letos na jaře převzala služba SkyDrive, která se z online skladiště souborů změnila v multifunkční úložiště podporující právě i synchronizaci dat. Microsoft o konci služby Windows Live Mesh informoval její uživatele e-mailem.

Zobrazit celý článek
Licencování 5+5 nové nabídky Office 365: není tablet jako tablet (publikováno dne 22. 11. 2012 v 08:43):

Logo - Office 2013Microsoft se chystá přepracovanou nabídkou Office 365 oslovit i domácnosti, kterým bude MS Office nabízet za měsíční předplatné až pro deset zařízení. Objevily se ovšem nejrůznější dohady a spekulace, co vlastně v rámci nabídky 5+5 licencí domácnostem nabídne. Podařilo se nám zjistit, jak to s pěti licencemi pro počítače a pěti licencemi pro mobily a tablety velmi pravděpodobně bude.

Zobrazit celý článek
Synchronizační služba SugarSync popadá druhý dech (publikováno dne 17. 11. 2012 v 20:51):

Logo - SugarSyncSlužba SugarSync pro synchronizaci souborů dlouho platila za jedničku, co nabídky funkcí týče. Jenže to bylo před letošním jarním příchodem obdobné služby Google Drive a restartem služby Microsoft SkyDrive, které nyní ostře konkurují všem synchronizačním službám díky zázemí a síle značky Google resp. Microsoft.

Zobrazit celý článek
SkyDrive nově umí synchronizovat jen vybrané složky (publikováno dne 16. 11. 2012 v 19:12):

Logo - SkyDriveMicrosoft aktualizoval utilitu služby SkyDrive pro synchronizaci souborů mezi počítači, jejich automatickou zálohu do cloudového úložiště a volitelně i vzdálený přístup ke všem datům uloženým v daném počítači. Nová verze utility pro Windows 7 a vyšší nebo OS X 10.7 a vyšší, která je i součástí balíčku Windows Essentials 2012 přináší především možnost zvolit si, které složky mají být synchronizovány.

Zobrazit celý článek
Microsoft dokončil Office 2013, na pulty obchodů dorazí ale až v příštím roce (publikováno dne 12. 10. 2012 v 14:55):

Logo - Office 2013Microsoft vypustil do světa zprávu, že dokončil práce na nové kancelářské sadě Office 2013, která je díky optimalizaci rozhraní pro dotykové ovládání, hojné využívání cloudových technologií a podpoře sociálních sítí označována za nejvíce inovativní verzi kancelářského balíku od Microsoftu v historii. Office 2013 míří do výroby a k prvním zákazníkům se dostane již v listopadu 2012.

Zobrazit celý článek
Český Microsoft potvrdil MS Office pro Android a iOS (publikováno dne 11. 10. 2012 v 20:15):

Logo - Office 2013Na včerejší tiskové konferenci, kde Microsoft oznamoval ceny Office 2013 a nové nabídky Office 365 pro český trh, byly oficiálně potvrzeny přípravy mobilní verze kancelářské sady MS Office pro zařízení se systémy Android a iOS. Dostupné mají být nejdříve v březnu a domácnosti pět licencí pro mobilní zařízení budou moci získat s předplatným Office 365 obsahujícím též pět licencí Office 2013 pro Windows 7 nebo Windows 8.

Zobrazit celý článek
Microsoft zveřejnil ceny Office 2013 a Office 365 pro český trh (publikováno dne 10. 10. 2012 v 20:21):

Microsoft oficiálně českým novinářům představil novinky v kancelářské sadě Office 2013, kterou si ovšem už od léta mohou, stejně jako široká veřejnost, vyzkoušet díky uvolněné testovací verzi Office 2013 Customer Preview. Zároveň zveřejnil část cen platných pro český trh. Sada Office 2013 pro domácnosti s aplikacemi Word, Excel, PowerPoint a OneNote vyjde na 2610 Kč.

Zobrazit celý článek
Mozilla Thunderbird 16 umí posílat soubory přes Box.com (publikováno dne 10. 10. 2012 v 16:48):

Logo - ThunderbirdVyšel e-mailový klient Mozilla Thunderbird 16, který opět rozšiřuje seznam služeb, přes které lze odeslat objemné soubory. Ke službám XouSendIt a Ubuntu One se přidalo známé cloudové úložiště Box.com (dříve Box.net). Objemné soubory není nutné přiložit přímo k e-mailu jako klasickou přílohu, ale stačí je uložit třeba právě na Box.com a e-mailem nechat poslat jen automaticky vygenerovaný odkaz k jejich stažení.

Zobrazit celý článek
Kam s fotkami? Vyzkoušeli jsme, co fotografům nabízí Google a Microsoft (publikováno dne 04. 10. 2012 v 17:09):

Logo - SkyDriveV dnešním článku na Lupě přinášíme další porovnání nabídky internetových služeb Microsoftu a Googlu. Tentokrát se blíže zaměřuji na to, co dva velcí rivalové nabízejí pro uskladnění, sdílení a publikování fotek online. Řeč bude o úložištích Microsoft SkyDrive a Google Drive, sociální síti Google Plus, službě Picasa Web Albums, softwarovém balíčku Windows Essentials 2012, programu Picasa a aplikacích pro chytré mobily a tablety.

Zobrazit celý článek
Picasa Web Albums a Google Drive budou sdílet už i bezplatnou kapacitu (publikováno dne 01. 10. 2012 v 16:31):

Že by v datových centrech společnosti Google docházelo místo na pevných discích? S trochou nadsázky to tak vypadá. Bylo totiž oznámeno, že cloudové úložiště Google Drive a veřejné fotoalbum Picasa Web Albums se nově budou i v bezplatné verzi dělit o společný prostor s kapacitou 5 GB.

Zobrazit celý článek
Google Apps: přechodu na Google Drive se již nelze vyhnout (publikováno dne 28. 09. 2012 v 19:36):

Google začal v několika vlnách obesílat uživatele cloudového balíčku Google Apps informačním e-mailem, že byl uveden do chodu proces postupného nahrazováním služby Google Docs službou Google Drive. Přesněji řečeno se Google Drive stává novým výchozím úložištěm namísto Google Docs. Změna spočívá hlavně v tom, že uživatelé budou nyní nuceni pracovat s jeho webovým rozhraním namísto původního rozhraní Google Docs.

Zobrazit celý článek
SkyDrive se dočkal koše, ale proč jeho aplikace nepodporuje stále hojně rozšířený Android 2.2 však Microsoft nevysvětlil (publikováno dne 28. 09. 2012 v 17:46):

Microsoft nedávno své cloudové úložiště SkyDrive doplnil o funkci koše, kam se přesouvají smazané soubory před definitivním odstraněním. Potvrdily se tak dřívější spekulace, že Microsoft funkci koše a oficiální aplikací pro Android uvede nejpozději v průběhu letošního září. O vydání aplikace pro Android jsme vás na Lupě již informovali. Zjišťovali jsme však k ní některé podrobnosti.

Zobrazit celý článek
Konečně vyšla aplikace SkyDrive pro Android, ale nepodporuje Froyo (publikováno dne 30. 08. 2012 v 17:59):

Microsoft potvrdil uvolnění oficiální aplikace cloudové služby SkyDrive pro platformu Android z dílny Googlu. Ta je tak po Windows Phone od Microsoftu a systému iOS od Applu již třetí podporovanou mobilní platformou. Aplikace SkyDrive se v nabídce Google Play objevil o den dříve před oficiálním uvedením, tedy již v úterý 28. srpna 2012.

Zobrazit celý článek
Éra po Windows Live: nový balíček Windows Essentials 2012, opět nový SkyDrive a nové partnerství se službou Vimeo (publikováno dne 22. 08. 2012 v 16:17):

Microsoft překvapivě před časem vydal balík desktopových programů Windows Essentials 2012, který je nástupcem dobře známé sady Windows Live Essentials 2011. Když Microsoft letos na jaře avizoval konec značky Windows Live, oznámil zároveň ukončení vývoje balíčku Windows Live Essentials. Jeho součásti se měly dočkat následovníků v podobě funkcí integrovaných přímo do systému Windows 8 a aplikací pro nové prostředí Metro.

Zobrazit celý článek
Podnikatelům freemail nesluší, pořiďte si e-mail na vlastní doméně (publikováno dne 22. 08. 2012 v 14:39):

Díky cloudovým technologiím lze používat špičkové e-mailové služby na své doméně i bez vlastního poštovního serveru. V dnešním článku, jejž publikovala Lupa.cz v rámci letního seriálu Office a firma v cloudu představuji několik takových řešení, která jsou cenově dostupná i pro drobné živnostníky a nejmenší firmy.

Zobrazit celý článek
Microsoft Office 2013: Přichází převrat s nejasným výsledkem (publikováno dne 18. 08. 2012 v 15:59):

Microsoft se chystá psát novou kapitolu své historie. Jejím hlavním tématem vedle Windows 8 má být i kancelářská sada Office 2013, o které se mluví jako dosud o nejinovativnější verzi. Právem? A kdo z potenciálních konkurentů zvedne hozenou rukavici? Nejen těmito otázkami se zabývám ve svém článku na Lupě. Zde jsem pak pro vás připravil galerii screenshotů z Office 2013 Customer Preview.

Zobrazit celý článek
Microsoft Office 365 a Google Apps: Co cloudové služby nabízejí malým firmám (publikováno dne 15. 08. 2012 v 15:10):

Malé firmy si díky Microsoft Office 365 nebo Google Apps mohou dovolit kancelářský komfort, aniž by si musely pořizovat server a jeho softwarovou výbavu a nést náklady na jeho provoz a nevyhnutelnou modernizaci. Co konkrétně malým firmám Microsoft a Google nabízejí a za kolik? Tématu se věnuji v dnešním článku na Lupě, který je dalším příspěvkem do letního seriálu Office a firma v cloudu.

Zobrazit celý článek
Revoluční Office 2013: s čím chce změnit naše kanceláře? (publikováno dne 09. 08. 2012 v 14:37):

Logo - Office 2013Microsoft se chystá psát novou kapitolu své historie. Jejím hlavním tématem vedle Windows 8 má být i kancelářská sada Office 2013, o které se mluví jako dosud o nejinovativnější verzi. Právem? Jaké nové funkce přináší a jak je připravena pro potřeby klasických osobních počítačů i nové generace tabletů a hybridních přenosných zařízení s Windows 8?

Zobrazit celý článek
Souboj gigantů: je lepší SkyDrive od Microsoftu nebo Google Drive? (publikováno dne 27. 07. 2012 v 04:57):

Na pole služeb pro online synchronizaci souborů za použití cloudového úložiště nedávno vstoupily dvě těžké váhy: Microsoft a Google. Který z věčných rivalů má lepší službu? Je jí Microsoft SkyDrive nebo Google Drive? Odpovědět jednoznačně není dost dobře možné. Proč, to se dozvíte v mém článku na Lupě, kde podrobně rozebírám silné i slabé stránky obou služeb.

Zobrazit celý článek
Office 2013 pro Mac OS X nebude, Office 365 však ano (publikováno dne 20. 07. 2012 v 01:08):

Microsoft zpřesnil informace ohledně dostupnosti Office 2013 pro Mac OS X. U testovací verze Office 365 s obsaženou sadou Office 2013 uvádí, že se chystá podpora pro Mac OS X. To se však nevztahuje na Office 2013, jak bylo mylně vykládáno, ale na službu Office 365. Právě tu chce uživatelům Mac OS X nabídnout, ovšem nikoliv s licencemi pro Office 2013, ale s licencemi pro Office 2011.

Zobrazit celý článek
Dropbox přináší výhodnější tarify, musí být konkurenceschopnější (publikováno dne 19. 07. 2012 v 19:27):

Provozovatelé služby Dropbox zareagovali na novou dravou konkurenci na trhu v podobě služeb Microsoft SkyDrive a Google Drive. Matador mezi cloudovými službami pro synchronizaci souborů předělal nabídku placených tarifů. Stávající dva nabízí dvojnásobnou kapacitu za stejnou cenu pro nové i dosavadní uživatele.

Zobrazit celý článek
Box.com má novou aplikaci pro Android (publikováno dne 19. 07. 2012 v 17:48):

Cloudové úložiště Box.com (dříve Box.net) se dočkalo nové vlastní aplikace pro Android. Ta umožňuje ze zařízení se systémem Android přistupovat k datům uloženým v cloudu. Jednotlivé soubory lze prohlížet, editovat, spravovat a sdílet. Také je lze uložit do paměti zařízení nebo na paměťovou kartu pro dostupnost i bez přístupu k Internetu.

Zobrazit celý článek
SkyDrive pro MS Windows vylepšen, očekává se verze pro Android (publikováno dne 19. 07. 2012 v 17:02):

Microsoft aktualizoval klienta své cloudové synchronizační služby SkyDrive. Kromě zlepšení výkonu, spolehlivosti a kompatibility přináší i hmatatelné a na první pohled viditelné změny. Volba složek k synchronizaci nebo omezení zatížení internetové přípojky však mezi nimi stále není.

Zobrazit celý článek
Microsoft odhalil Office 2013, mění distribuční politiku (publikováno dne 19. 07. 2012 v 02:17):

Office 2013 přináší zřejmě největší změny v historii této kancelářské sady sahající až do roku 1989. Zohledňuje nové trendy jako jsou cloudové technologie, poskytování softwaru jako služby, zařízení s dotykovým ovládáním či sociální sítě. Všem novinkám o Office 2013, které Microsoft tento týden představil, se zevrubně věnuji v článku napsaném pro ChannelWorld.

Zobrazit celý článek
Firma v cloudu: Co Google a Microsoft nabízejí velkým i malým podnikům (publikováno dne 19. 07. 2012 v 01:47):

Výběrem vhodné cloudové služby či technologie mohou firmy snížit náklady a zefektivnit činnost. V dalším článku z letního seriálu Office a firma v cloudu, který vychází na Lupě, představuji nabídku hotových veřejných cloudových řešení od Microsoftu (Office 365) a Googlu (Google Apps). V článku se však věnuji i o privátnímu cloudu, který může vyhovovat hlavně velkým firmám.

Zobrazit celý článek
Sada Office 2013 oficiálně k vyzkoušení, revoluční verze podporuje jen Windows 7 a Windows 8 (publikováno dne 17. 07. 2012 v 18:06):

Microsoft si sezval vybrané novináře z celého světa do San Francisca, kde dle očekávání představil novou kancelářskou sadu Office 2013. Zároveň pro širokou veřejnost zpřístupnil testovací verzi Customer Preview. Office 2013 je sice oficiální název sady, ale Microsoft ji bude nabízet především jako ucelené řešení Office 365.

Zobrazit celý článek
Windows Live Essentials a nový SkyDrive si příliš nerozumí (3. díl) (publikováno dne 09. 07. 2012 v 18:31):

Na ExtraWindows.cz před časem vyšel třetí a poslední díl mého malého seriálu o dalším osudu balíčku Windows Live Essentials. Tentokrát jsem se zabýval tím, jak předělaný SkyDrive dělá neplechu uživatelům některých programů z balíčku. Přidal jsem i několik tipů na alternativy jak k samotné službě SkyDrive, tak za jednotlivé programy z balíčku Windows Live Essentials, jehož vývoj byl ukončen.

Zobrazit celý článek
Služba MobilMe skončila, data lze stále převést do úložiště iCloud (publikováno dne 07. 07. 2012 v 17:18):

Apple definitivně zrušil službu MobilMe. Ukončení jejího provozu bylo avizováno rok dopředu, když Apple představoval iCloud. Uživatelé si mohli data z MobilMe přesunout právě do úložiště iCloud, které však není plnohodnotnou náhradou. Zatím mu chybí třeba možnost publikovat fotky na webu, což služba MobilMe nabízela.

Zobrazit celý článek
Apple chystá novinky v prodeji hudby, přijdou změny v aplikaci iTunes (publikováno dne 07. 07. 2012 v 17:03):

Apple údajně pracuje na nové verzi aplikace iTunes, která bude představovat zásadní aktualizaci tohoto programu. Kromě nových funkcí je v plánu předěláno uživatelské rozhraní. To mnozí uživatelé kritizují jako málo intuitivní a designově nepovedené. Pokud jde o nové funkce, tak Apple údajně pracuje na snadné správně dat uložených v cloudovém úložišti iCloud přímo z aplikace iTunes.

Zobrazit celý článek
Google Drive přidává podporu pro Chrome OS a zařízení Applu (publikováno dne 06. 07. 2012 v 01:24):

Druhý den Google I/O 2012 přinesl i novinky týkající se služby Google Drive. Nečekejte ovšem nějaký pokus o re-launch reflektující zklamání mnohých uživatelů, když roky vyhlíženou službu Google letos na jaře spustil. Google je zřejmě se současnou podobou Google Drive spokojen, ale něco přece jen vylepšuje.

Zobrazit celý článek
Google Docs umí editovat dokumenty i offline, ovšem jen v prohlížeči Google Chrome (publikováno dne 06. 07. 2012 v 01:18):

Google před několika týdny slíbil, že vylepší offline verzi své webové kancelářské sady Google Docs, aby uměla bez připojení k internetu nejen prohlížet dokumenty, ale také je i editovat. Google to považuje za klíčovou funkci zejména pro uživatele zařízení se systémem Google Chrome OS, kteří jsou odkázáni na webové aplikace. Google ale zklamal.

Zobrazit celý článek
Kompakty Samsung s Wi-Fi: nejen okamžité sdílení fotek přes Facebook (publikováno dne 05. 07. 2012 v 17:44):

Výrobci fotoaparátů s Wi-Fi koketují už někdy od roku 2003, kdy FujiFilm na výstavě Wireless Japan 2003 ukazoval třímegapixelový prototyp, který měl umožnit ve sběrně fotek bezdrátový přenos snímků z fotoaparátu ke zpracování a zhotovení. Od té doby technologie pokročila, což v praxi názorně ukazuje Samsung u svých nových kompaktů.

Zobrazit celý článek
Druhý den Google I/O 2012: Google Chrome, Google Drive a Google Docs s novinkami (publikováno dne 02. 07. 2012 v 15:43):

Na Lupe vyšel můj článek shrnující novinky z druhého dne konference Google I/O 2012. Druhý den nebyl tak zajímavý jako ten první, ale přesto nějaké novinky přinesl. Je mezi nimi webový prohlížeč Google Chrome a klientská aplikace pro iPhone, iPad a iPod Touch nebo vylepšená offline verze Google Docs.

Zobrazit celý článek
Amazon Cloud Player nově pro iPhone a iPod Touch, ale Češi mají stále smůlu (publikováno dne 15. 06. 2012 v 16:36):

Američtí uživatelé, kteří skladují své hudební soubory v cloudovém úložišti Amazon Cloud Drive, si je nově mohou přehrávat přes Amazon Cloud Player i v chytrém mobilu iPhone a přehrávači iPod Touch. Amazon Cloud Player totiž vedle webové verze a aplikace pro Android nově nabízí i aplikaci pro uvedená mobilní zařízení od Applu.

Zobrazit celý článek
Mac OS X 10.8 Mountain Lion: širší využití pro iCloud, Gamecenter i nové Safari (publikováno dne 12. 06. 2012 v 02:05):

Apple na WWDC 2012 představil také operační systém Mac OS X ve verzi 10.8 Mountain Lion. Ten uživatelé, kteří si zakoupí počítač z nové řady přenosných zařízení Macbook Air a Macbook Pro, získají v létě zdarma. Pro uživatele starších resp. ostatních počítačů od Applu bude k mání v červenci za 19,99 USD v nabídce Mac AppStore (upgrade bude možný ze systémů Snow Leopard a Lion).

Zobrazit celý článek
Nový iOS 6: nové mapy s navigací, vylepšená Siri a nové využití pro iCloud (publikováno dne 12. 06. 2012 v 00:23):

Apple na podzim nabídne uživatelům chytrých mobilů iPhone, tabletů iPad a přehrávačů iPod Touch aktualizaci na šestou generaci systému iOS, kterou včera večer našeho času představil na konferenci WWDC 2012 spolu s dalšími novinkami. Nový iOS 6 se pyšní především vlastní mapovou aplikací, která je již naprosto nezávislá na Google Maps a jejich datech.

Zobrazit celý článek
Microsoft: čeští uživatelé v cloudu uchovávají především fotky (publikováno dne 07. 06. 2012 v 15:45):

Podle průzkumu Microsoftu, který provozuje cloudové úložiště SkyDrive, čeští uživatelé využívají cloudová úložiště hlavně pro ukládání fotek, čímž se odlišují od evropského průměru a nejde o jedinou oblast, kde tomu tak je.  Odkud ke svým online datům nejčastěji přistupují a kolik jsou ochotni zaplatit za vrácení zcizených dat? Na tyto otázky odpovídám v článku, který vyšel na stránkách serveru ChannelWorld.cz.

Zobrazit celý článek
SkyDrive přináší sdílení fotek napříč počítači, ale jen pro Windows 8 (publikováno dne 31. 05. 2012 v 18:23):

Microsoft aktualizoval klientskou aplikaci služby SkyDrive pro MS Windows a Mac OS X. Selektivní synchronizaci, omezení zatížení internetové přípojky, podporu synchronizace oblíbených položek z Internet Exploreru nebo synchronizaci vlastních šablon a slovníků z MS Office však nepřináší.

Zobrazit celý článek
Apple chystá vylepšený iCloud, nabídne prý funkce jako Instagram (publikováno dne 15. 05. 2012 v 23:12):

List The Wall Street Journal přinesl informaci, že se Apple chystá na vylepšení své služby iCloud. Ta nově bude skladovat a mezi zařízeními synchronizovat data z aplikací Reminders (Připomínky) a Notes (Poznámky), které nalezneme v softwarové výbavě trojice zařízení iPhone, iPad a iPod Touch.

Zobrazit celý článek
Google Docs s desítkami nových šablon (publikováno dne 14. 05. 2012 v 01:23):

Textový editor z webově orientované kancelářské sady Google Docs, která je nově integrována do služby cloudového úložiště Google Drive, má k dispozici desítky nových šablon pro nejrůznější příležitosti. Mezi šedesáti novými šablonami jsou například ty pro sepsání životopisu, vystavení faktury nebo zapsání receptu.

Zobrazit celý článek
Opusťte iCloud a zkuste SkyDrive, vzkazuje Microsoft uživatelům (publikováno dne 09. 05. 2012 v 02:41):

Microsoft rozjel kampaň, ve které nabádá uživatele k přechodu ze služby iCloud od Applu na jeho nový SkyDrive. Služby sice nejsou plně srovnatelné díky propojení úložiště iCloud s iTunes Store, avšak v celé řadě disciplín si konkurují. SkyDrive má jak klientský software pro Mac OS X, tak mobilní aplikaci pro iPhone, iPad a iPod Touch.

Zobrazit celý článek
Amazon Cloud Drive nově se softwarovým klientem (publikováno dne 04. 05. 2012 v 17:54):

Již dříve spuštěná služba Amazon Cloud Drive, která se orientuje hlavně na online skladování hudby, se dočkala softwarového klienta pro Windows Vista a Windows 7 nebo Mac OS X 10.6 a vyšší. Slouží k pohodlnějšímu nahrávání a stahování souborů. Soubory či celé složky je možné díky integraci do průzkumníka do cloudového úložiště nahrát přetažením na ikonu programu nebo přes volbu v kontextové menu.

Zobrazit celý článek
Apple bojkotuje Dropbox, odnáší to uživatelé (publikováno dne 04. 05. 2012 v 02:28):

Apple nevpustí na AppStore programy, které využívají služby cloudového úložiště Dropbox. AppStore je přitom jediným místem, kde si lze oficiálně pořídit aplikace pro iPhone, iPad či iPhone Touch. Apple proti aplikacím spolupracujícím s Dropboxem, který do značné míry konkuruje jeho službě iCloud, použil pasáž z pravidel pro schvalování aplikací k zařazení do nabídky AppStore, která zakazuje nasměrovávat uživatele k dalšímu nákupu.

Zobrazit celý článek
Balíček Windows Live Essentials končí spolu se značkou Windows Live (publikováno dne 04. 05. 2012 v 00:55):

Microsoft pohřbívá značku Windows Live a přichystal pěkný podraz na uživatele Windows 7. O tom o několik řádků níže. Pod značkou Windows Live dosud Microsoft nabízel své vybrané internetové služby a software pro spolupráci s nimi. Místo speciální značky bude podobně jako Google nově používat svou hlavní firemní značku. Proto se Windows Live SkyDrive změnil v Microsoft SkyDrive, případně krátce jen SkyDrive.

Zobrazit celý článek
Dropbox 1.4 přichází s importem fotek a videí z paměťových karet (publikováno dne 01. 05. 2012 v 17:26):

Z oblasti synchronizačních služeb na sebe v minulých dnech strhl pozornost konečně spuštěný Google Drive a předělaný Microsoft SkyDrive. Teď se o slovo přihlásil matador mezi službami tohoto typu: Dropbox. Vydal totiž novou verzi svého klientského programu, která nese označení 1.4 a vedle dávkového downloadu a uploadu souborů jako hlavní novinku přináší import fotek a videa.

Zobrazit celý článek
SkyDrive se díky API otevře tvůrcům nejrůznějších aplikací (publikováno dne 30. 04. 2012 v 13:42):

Microsoft chce napodobit provozovatele konkurenční služby DropBox a oslovit vývojáře s nabídkou využití služeb úložiště SkyDrive pro potřeby jejich aplikací. Už jsou k dispozici patřičná API. Díky aplikacím třetích stran by se nový SkyDrive měl stát víceúčelovým úložištěm namísto pouhé synchronizační služby.

Zobrazit celý článek
Windows Live SkyDrive již neexistuje (publikováno dne 29. 04. 2012 v 12:29):

Windows Live SkyDrive je mrtev a internetová schizofrenie Microsoftu pokračuje. V současnosti nabízí své internetové služby pod třemi různými značkami. Tou nejstarší z používaných je MSN. Následuje Windows Live a zatím nejnovější je Bing, což není jen název vyhledávače. Pod touto značkou Microsoft nabízí například své webové mapy. Teď svůj internetový guláš ještě více okořenil.

Zobrazit celý článek
SkyDrive a Internet Explorer: jak synchronizovat oblíbené položky (publikováno dne 27. 04. 2012 v 16:06):

Pokud jde o synchronizaci oblíbených položek, tak s příchodem inovované cloudové služby SkyDrive nechal Microsoft uživatele ve štychu. Vedle plug-inů třetích stran (např. Xmarks) byl Windows Live Mesh jediným nástrojem pro online synchronizaci alespoň oblíbených položek (záložek) mezi různými instalacemi Internet Exploreru na různých počítačích.

Zobrazit celý článek

Všechny články na téma „SkyDrive“ →

Všechy články na téma „Google Drive“ →

Všechny články na téma „Dropbox“ →

Všechny články na téma „iCloud“ →

Všechny články na téma „Box.com“ →

Všechny články na téma „Amazon Cloud Drive“ →

Volím Svobodné