Štítky:

Microsoft demonstruje možnosti HTML 5 na hře

Vývojáři prohlížeče Internet Explorer se rozhodli pro prezentaci možností HTML 5 v populární formě a představili hru Bored To Death, kterou si uživatelé mohou zahrát přímo v prohlížeči. Hra těží právě z možností HTML 5. Stejně jako o něco starší weboví Angry Birds.Podobné hříčky jsou k popularizaci HTML 5 ideálním nástrojem.

Zároveň se ukazuje, že webový prohlížeč může nabídnout zajímavé hry, aniž by k tomu potřeboval Flash či Silverlight. Ostatně o webovém prohlížeči se mluví jako o herní platformě budoucnosti. Snem popularizátorů otevřených webových technologií je, že si jednu a tutéž hru budou moci zahrát uživatelé v moderním prohlížeči, ať už používají Windows, Linux nebo Mac OS X.

Monumentální HTML 5, stále rychlejší JavaScript resp. jeho zpracování, využití hardwarové akcelerace, 3D grafická technologie WebGL, standardizované API pro herní periférie. To vše skutečně může z webového prohlížeče udělat herní platformu budoucnosti. Ale zatím svůj PlayStation 3 nebo Xbox 360 nevyhazujte.

Bored to Death

Text je pasáží z článku, který původně publikovala Lupa.cz. Reprodukováno s požehnáním vydavatele.

Na tomto webu není možné přidávat komentáře. Pokud řešíte problém související s tématem tohoto článku nebo jiný problém týkající se světa počítačů, tak pomoc hledejte na spřáteleném fóru PC-HELP.CZ. Jestliže se potřebujete spojit s autorem článku v jiné věci, tak využijte kontaktní formulář.

Jiří Macich ml. - karikaturaBlog počítačového nadšence 2.0 provozuje Jiří Macich ml. Autor je nezávislý novinář a drobný živnostník působící v oboru informatiky, telekomunikací a elektroniky. Počítačům se zájmově věnuje přes dvacet let. Profesně pak téměř deset let.

Pravidelně publikuje v předních českých odborných periodikách a věnuje se také počítačovému poradenství a navazujícím službám. Zde přináší aktuality z těch oblastí informatiky, telekomunikací a elektroniky, které jej dlouhodobě zajímají.

Blog počítačového nadšence 2.0 je součástí skupiny webů Odborný.net

Volím Svobodné