Microsoft demonstruje možnosti HTML 5 na hře

Vývojáři prohlížeče Internet Explorer se rozhodli pro prezentaci možností HTML 5 v populární formě a představili hru Bored To Death, kterou si uživatelé mohou zahrát přímo v prohlížeči. Hra těží právě z možností HTML 5. Stejně jako o něco starší weboví Angry Birds.Podobné hříčky jsou k popularizaci HTML 5 ideálním nástrojem.

Zároveň se ukazuje, že webový prohlížeč může nabídnout zajímavé hry, aniž by k tomu potřeboval Flash či Silverlight. Ostatně o webovém prohlížeči se mluví jako o herní platformě budoucnosti. Snem popularizátorů otevřených webových technologií je, že si jednu a tutéž hru budou moci zahrát uživatelé v moderním prohlížeči, ať už používají Windows, Linux nebo Mac OS X.

Monumentální HTML 5, stále rychlejší JavaScript resp. jeho zpracování, využití hardwarové akcelerace, 3D grafická technologie WebGL, standardizované API pro herní periférie. To vše skutečně může z webového prohlížeče udělat herní platformu budoucnosti. Ale zatím svůj PlayStation 3 nebo Xbox 360 nevyhazujte.

Bored to Death

Text je pasáží z článku, který původně publikovala Lupa.cz. Reprodukováno s požehnáním vydavatele.