Google Chrome 19 s aktivní podporou pro Web Intents, webové aplikace opět o krůček blíže těm desktopovým

V čerstvě vydaném prohlížeči Google Chrome 19 se objevila také standardně aktivní experimentální podpora pro Web Intents. Tento projekt zahrnuje dvojici API pro rozšíření možností webových aplikací a jejich další přiblížení k těm desktopovým. Projekt usnadňuje propojení desktopových a webových aplikací v obou směrech i vzájemné propojení webových aplikací.

V praxi to znamená, že nově je možné dosáhnout například toho, že konkrétní soubor s obrázkem na pevném disku počítače bude z desktopového prostředí otevřen k prohlížení či úpravám ve webové aplikaci běžící ve webovém prohlížeči. Možnosti využití jsou ale mnohem širší.

Google Chrome 19 podporuje API nutné k tomuto účelu na straně prohlížeče. Teď je na tvůrcích webových aplikací, jak se k nové možnosti využití Google Chrome postaví. Potřebné informace naleznou na webu projektu Chromium.

Lze očekávat, že novinky v prohlížeči Google Chrome brzy využije i samotný Google v rámci svých vlastních služeb, protože obecně rád využívá nové webové technologie, jejichž podporou jeho prohlížeč oplývá. Například webová sada Google Docs nebo e-mailová služba Gmail jsou horkými kandidáty na implementaci podpory Web Intents.

Zdroj: The Chromium Blog

1 komentář u „Google Chrome 19 s aktivní podporou pro Web Intents, webové aplikace opět o krůček blíže těm desktopovým

  1. Pingback: Mozilla Marketplace v ostrém provozu prý ještě letos | Blog počítačového nadšence 2.0

Komentáře nejsou povoleny.