Štítky:,

Firefox pro Android dostane funkci Reader Mode

Mozilla Firefox 16 ve verzi pro Android nabídne novou funkci zvanou Reader Mode. Jedná se o speciální režim určený pro pohodlnější čtení například článků na zpravodajských serverech, který automaticky detekuje hlavní obsah a zobrazí jej bez rušivého balastu okolo jako jsou různé reklamní kampaně nebo navigační prvky.

Uživatel si bude moci vybrat barvu textu a pozadí. Zatím se počítá s kombinací bílého písma na černém pozadí, černého písma na bílem pozadí a černého písma na pozadí sépiové barvy. Volitelně půjde skrývat obrázky v textu. Dále bude možné zvětšovat či zmenšovat text. Možnost změny fontu ve vývojových nočních buildech zatím není.

Reader Mode bude možné aktivovat přes chytrý řádek s adresou Awesome Bar, kde se v případě dostupnosti funkce pro daný web objeví speciální tlačítko. Na Reader Mode navazuje funkce Reading List, na který si bude možné přidávat články k pozdějšímu přečtení. Ty pak budou dostupné díky synchronizačnímu mechanismu například i ve Firefoxu na osobním počítači.

Jestli Reader Mode nabídne i Firefox pro osobní počítače však zatím není známo. Existují ale doplňky, které podobnou funkci do prohlížeče zavádějí již nyní. Nabízí se rozšíření s jasnými a prostými názvy Reader nebo iReader. Mobilní Firefox 16 s funkcí Reader Mode by měl vyjít koncem léta.

Zdroj: Blog Lucase Rochy z Mozilly

Na tomto webu není možné přidávat komentáře. Pokud řešíte problém související s tématem tohoto článku nebo jiný problém týkající se světa počítačů, tak pomoc hledejte na spřáteleném fóru PC-HELP.CZ. Jestliže se potřebujete spojit s autorem článku v jiné věci, tak využijte kontaktní formulář.

Jiří Macich ml. - karikaturaBlog počítačového nadšence 2.0 provozuje Jiří Macich ml. Autor je nezávislý novinář a drobný živnostník působící v oboru informatiky, telekomunikací a elektroniky. Počítačům se zájmově věnuje přes dvacet let. Profesně pak téměř deset let.

Pravidelně publikuje v předních českých odborných periodikách a věnuje se také počítačovému poradenství a navazujícím službám. Zde přináší aktuality z těch oblastí informatiky, telekomunikací a elektroniky, které jej dlouhodobě zajímají.

Blog počítačového nadšence 2.0 je součástí skupiny webů Odborný.net

,

Volím Svobodné