Štítky:, , , , ,

Desetipalcový Nexus a sedmipalcový iPad?

Teprve nedávno oficiálně představený tablet Nexus 7 od Googlu, který využívá systém Android 4.1 Jelly Beans, by podle zákulisních informací mohl brzy dostat rozměrnějšího příbuzného. Dle zpráv z anonymních zdrojů, které ale údajně mají mít dobré informace, by Google koncem roku mohl představit tablet totožných parametrů, ovšem s 10″ displejem namísto displeje s úhlopříčkou o tři palce menší.

Google se již dříve nechal slyšet, že chce zákazníkům ve svém portfóliu pod značkou Nexus nabídnout vícero zařízení k výběru. Nexus 10, tedy tablet s 10″ displejem, by tak mohl být naplněním tohoto cíle. Ne každému se totiž 7″ formát tabletu zdá dostatečně velký. Mnozí uživatelé argumentují, že pro dlouhodobější práci nebo třeba sledování filmů je 7″ displej příliš malý. S tím si dovolím souhlasit.

Větší displej pro nový tablet by mohly dodat firmy AU Optronics a Wintek. Přestože samotný Google o přípravách dalšího tabletu neřekl ani slovo, zahraniční média již ze svých zdrojů vydolovala údajnou cenu. Nexus 10 by se měl prodávat za 299 dolarů, čímž by se opět zařadil mezi ty cenově nejzajímavější volby na trhu.

To příznivci konkurenčního tabletu iPad od společnosti Apple naopak vyhlížejí menší model právě s displejem o 7″ úhlopříčce. Zmenšené verzi iPadu by podle průzkumu dali zákazníci přednost před tabletem Nexus 7 od Googlu, což by Apple mohlo motivovat v přípravě tzv. iPadu Mini, pokud o něm dosud neuvažoval.

Apple se k tématu zmenšené verze iPadu nevyjadřoval, ale internetovými kuloáry se nesou zprávy, že by se úhlopříčka jeho displeje měla blížit spíše k osmi palcům. Jako konkrétní rozměr padlo číslo 7,85″. Nový iPad Mini by se podle nepotvrzených informací mohl na trhu objevit ve čtvrtém kvartálu tohoto roku s cenou 299 dolarů, čímž by opět spadal do kategorie cenově přitažlivých modelů.

Zdroje: DigiTimes a Ubergizmo

 

Na tomto webu není možné přidávat komentáře. Pokud řešíte problém související s tématem tohoto článku nebo jiný problém týkající se světa počítačů, tak pomoc hledejte na spřáteleném fóru PC-HELP.CZ. Jestliže se potřebujete spojit s autorem článku v jiné věci, tak využijte kontaktní formulář.

Jiří Macich ml. - karikaturaBlog počítačového nadšence 2.0 provozuje Jiří Macich ml. Autor je nezávislý novinář a drobný živnostník působící v oboru informatiky, telekomunikací a elektroniky. Počítačům se zájmově věnuje přes dvacet let. Profesně pak téměř deset let.

Pravidelně publikuje v předních českých odborných periodikách a věnuje se také počítačovému poradenství a navazujícím službám. Zde přináší aktuality z těch oblastí informatiky, telekomunikací a elektroniky, které jej dlouhodobě zajímají.

Blog počítačového nadšence 2.0 je součástí skupiny webů Odborný.net

, , , , ,

Volím Svobodné