Štítky:,

Budou edice Windows 8 jen tři?

Oklikou se na veřejnost dostal seznam edic chystaného systému. Ty mají být celkem tři:
Windows 8, Windows 8 Professional, Windows 8 Enterprise. Každá pak ještě v 32bitové nebo 64bitové verzi. Microsoft pravdivost tohoto seznamu nepotvrdil, nicméně po výbuchu Windows Vista se snaží zpřehlednit portfólio edic, takže by to nemusela být nutně kachna.

Windows 8 bez dalšího přídomku by mohl být ekvivalent edice Home Premium systému Windows 7, tedy levnější verze pro řadové uživatele. Zmizely ovšem edice Starter pro levné počítače a Home Basic pro rozvojové trhy. Mezi edicemi není žádná pro tablety resp. ARM zařízení, ale tam Microsoft počítá jen s OEM prodejem.

Zdroj: TechSpot.com

Na tomto webu není možné přidávat komentáře. Pokud řešíte problém související s tématem tohoto článku nebo jiný problém týkající se světa počítačů, tak pomoc hledejte na spřáteleném fóru PC-HELP.CZ. Jestliže se potřebujete spojit s autorem článku v jiné věci, tak využijte kontaktní formulář.

Jiří Macich ml. - karikaturaBlog počítačového nadšence 2.0 provozuje Jiří Macich ml. Autor je nezávislý novinář a drobný živnostník působící v oboru informatiky, telekomunikací a elektroniky. Počítačům se zájmově věnuje přes dvacet let. Profesně pak téměř deset let.

Pravidelně publikuje v předních českých odborných periodikách a věnuje se také počítačovému poradenství a navazujícím službám. Zde přináší aktuality z těch oblastí informatiky, telekomunikací a elektroniky, které jej dlouhodobě zajímají.

Blog počítačového nadšence 2.0 je součástí skupiny webů Odborný.net

,

Volím Svobodné