Apple bude muset ve Velké Británii udělat reklamu Samsungu

Ještě nedávno mohl brát Apple prohranou při s konkurenčním Samsungem na půdě britských soudů s humorem, protože podle soudu tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 nemůže kopírovat jeho iPad, jelikož jednoduše řečeno není dost sexy. Jenže kdo se směje naposled …

Soud totiž nařídil Applu občany Velké Británie informovat na své náklady, že Samsung nekopíruje design jeho zařízení. Apple musí tuto informaci, která vznikne na základě textu formulovaného Samsungem, zveřejnit na svých webových stránkách resp. na jejich verzi určené pro britský trh. A to není vše.

[sam id=“5″ codes=“true“]

Soud dále Applu nařídil nechat tuto informaci zveřejnil ve vybraných ostrovních médiích jako jsou třeba Daily Mail, Financial Times nebo Guardian Mobile Magazine. Ta mu samozřejmě informaci nezveřejní zdarma. Vysoce pravděpodobně si bude muset zaplatit prostor jako inzerent.

Sečteno a podtrženo, Samsung sice nepřímo schytal od soudu kritiku za nepovedený design, ale spor vyhrál. Apple musí jeho vlastní stanovisko zveřejnit na svém webu a zaplatit za jeho otištění v médiích.

[sam id=“4″ codes=“true“]

Jelikož si Samsung může text sám zformulovat, jde prakticky o reklamu resp. propagaci, která Samsung zviditelní na náklady Applu. Možná to Apple naučí vést konkurenční boj mimo soudní síně, ale upřímně o tom pochybuji.

Zdroj: Bloomberg.com